Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Enyhén véres széklet kamaszkor...

Enyhén véres széklet kamaszkorban mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Ezelőtt pár (kb 5) hónappal volt már olyan hogy egy-két pöttynyi vért láttam a wc papiron akkor nem vettem komolyan annyira.Nem folytatok szinte egyáltalán egészséges életmódot.Mostanába jött vissza ez a vérzés de most be vagyok ilyedve.Nem igazán érzek fájó érzést,néha amikor kimegyek akkor csak egy enyhe fájdalmat a gyomromban.Meddig kéne azzal várjak hogy orvoshoz menjek,mit kéne tegyek?

2019. ápr. 4. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyenlőre még nincs ok pánikolni, de szerintem beszéld meg ezt a háziorvosoddal. Pontosan hány nappal ezelőtt lett ismét véres a székleted?
2019. ápr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyjából 6-7 napja
2019. ápr. 4. 18:11
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor is volt hogy egyszer kétszer nem jött vér
2019. ápr. 4. 18:12
 4/11 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a széklet volt véres?

Kezdődő aranyér probléma is lehet.

2019. ápr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok biztos benne.Még annyit el tudok mondani hogy a wc papíron élénk vörös színe van
2019. ápr. 4. 18:18
 6/11 A kérdező kommentje:
Aranyér előfordulhat kamaszkorban is?
2019. ápr. 4. 18:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem vastagbél hurutról van szó, akkor lehet a végbél mechanikai sérülésére gondolni (az enyhe fájdalommal jár), Ha nem magán a szkleten van rajta a piros vér, hanem csak a wc papiron, akkor inkább az ánusznál lehet enyhe vérezgetés, repedés vagy aranyér miatt. Mindenek előtt a puha székletet kell biztosítani, hogy ne a besűrüsödött kemény béltartalom okozzon sérülést. Erre legjobb egymás utáni 2-3 napon 1-1 Protexin tablettát elrágni, ami megfelelő baktériumokat juttat a vastagbélbe és naponta 2 l körüli folyadék mennyiséget kell bevinni étellel/itallal a kellően lágy béltartalom elérésére.
2019. ápr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen
2019. ápr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm nagyon szépen a válaszokat.Ha ezek után sem múlik akkor egyből orvoshoz fogok menni
2019. ápr. 4. 18:31
 10/11 A kérdező kommentje:
Olvasgattam,hogy ez akár daganat is lehet.65 kiló voltam nemrég egy-két hónapja,1-2 hete voltam 63.9 kiló most meg 62.5 vagyok,emiatt kezdek aggódni.
2019. ápr. 6. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!