Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mindennapos nehézlégzés,...

Mindennapos nehézlégzés, szédülés, puffadás. Tényleg pánikbetegség, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Nehézlégzés alatt azt értem, hogy olyan, mintha nem telne meg rendesen a tüdőm, és sokszor ásítozom. Gyakran szédülök és fáradt vagyok, olyasmi érzés, mint amikor egy kevés alkoholt iszom, és épp csak egy kicsit becsiccsentek tőle. És akármit eszem, felpuffadok, alul-felül, de főleg alul jönnek a gázok belőlem, ami elég kellemetlen tud lenni.


Voltam orvosnál, ott helyben csinált EKG-t, mért vérnyomást, vércukrot, ez mind rendben volt. Elküldött vérvételre azzal, hogy lehet vashiány (jövő hétre van időpontom), de szerinte inkább pánikbetegség. Egyetemista koromban valóban voltak pánikrohamaim, de ennek már több éve, és jelenleg semmilyen stresszforrás nincs az életemben. Plusz a tüneteim szerintem nem is hasonlítanak pánikrohamra. Egyáltalán nem érzek szorongást meg semmi egyéb jellegzetes pániktünetet, csak fizikailag kellemetlen érzés, és nem rohamszerűen jön, hanem szinte folyamatosan fennállnak a panaszok.


Egyébként 29 éves nő vagyok, ülőmunkát végzek, mellette minden héten minimum egyszer kb. 3-4 órát mozgok (nyújtógyakorlatok és gyaloglás).


2019. ápr. 5. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

simán lehet tudatalatti pénik miatt, meg alváshiány. Én a munka okozta stressze tippelnék.

Bár amikor pánikrohamaim voltak éppenhogynem jöttek a gázok belőlem hanem inkább beszorultak és nem tudtam szellenteni sokszor hetekig. Széklet az volt mindennap , de szellentés böfögés nem.

2019. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A munkám egyáltalán nem stresszes. Megélhetési gondjaim meg ilyesmik sincsenek.
2019. ápr. 5. 20:47
 3/6 anonim ***** válasza:

mondok egy jó stresszldó technikát

csukd be a szemed és lassan , 20 részre osztva pontonként ugrálva menj körbe a fejedben. ezt csináld ár percig

ha ez segít akkor tényleg a stressz miatt van.

2019. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem alacsony a vérnyomásod? Valami miatt kevés oxigént kap az agyad. Nézess a biztonság kedvéért egy szív ultrahangot is. Lehet vashiány, vagy akármi más belgyógyászati betegség. Az emésztésedre pedig szedjél probiotikumot, és emésztést segítő enzimet. Sajnos ha voltál már pánikbeteg, akkor azt mindenhová beírják, és nem hiszik el, hogy nem attól vannak a tüneteid. Egy agyi MRI vizsgálatot is csináltass!
2019. ápr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
persze csináltasson. nyilván 29 évesen a szívével van valami vagy az agyával. pánikbetegség viszont kb erre a korosztályra a legjellemzőbb.
2019. ápr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Van szívbeteg a családomban, úgyhogy elvileg még az sincs kizárva, de azt az EKG kimutatta volna, nem? Miközben csinálták, akkor is pont rosszul voltam.
2019. ápr. 5. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!