Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki farkastorokkal születik,...

Aki farkastorokkal születik, azt lehet műtétekkel korrigálni felnőttkorban?

Figyelt kérdés

Születésem óta átestem 8 műtéten.2003- ban volt az utolsó,azzal zárták be a szájpadot véglegesen, és már 41 éves vagyok.Teljesen nyitott szájpaddal születtem, de ezt a hasadékot műtétekkel oldották meg. Sajnos azonban a beszédem nem tökéletes.Kicsit nehezen lehet megérteni amit mondok,és torzul a hangom is a görbülő betűknél.Mindezt leszámitva teljes életet élek, van munkahelyem,feleségem, a kollégák is rendesek.Viszont más nyilvános helyeken nem merek megszólalni, mert kinos a hangom miatt,valamint jellemző rám az orrhangzós beszéd is.Az orvosok is azt mondták, hogy nincs tovább mit tenni, itt a vége a műtéteknek!Ha tényleg igy van, én belenyugszom ebbe, de mégis azt jó lenne tudni, hogy létezik e valami megoldás a számomra?

A neten is keresgéltem, de csak a gyerekekről esik szó, hogy még kiskorukban kell műteni, de felnőttekről szó sincs!Vagy külföldön végeznek ilyen műtétet?



2019. ápr. 5. 22:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet mégsem műtét kéne hanem logopédus aki megtanít úgy lélegezni, és beszélni, hogy valamennyire csökkenjen a problémád. Tökéletes nem lesz, de én azt mondom, hogy ne a rosszat nézd. Szerencsés vagy, mert teljes életet tudsz élni.

Unokaöcsém szintén farkastorokkal, nyitott szájpadlással született. Meg sem tudom számolni mennyi műtéten esett át. De ő emellett epilepsziás és szellemi fogyatékos is.

Állandó figyelemre, gondozásra van szüksége. Szóval szerencsés vagy. Még valamit. Az orrhangos beszéd ne zavarjon. Minden harmadik ember orrhangon beszél (én is) A nehezen érthető beszédet meg beszédterápiával, vagy logopédus segítségével korrigálható.

2019. ápr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Voltam több logopédusnál is, de igazából nem hozta meg a várt eredményt, amit reméltem.Tudom, hogy ez nem megy egyik napról a másikra, de legalább megpróbáltam.Igazad van egyébként, mert tényleg szerencsés vagyok abban a tekintetben, ahogy leirtad.
2019. ápr. 5. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!