Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet benne azbeszt?

Lehet benne azbeszt?

Figyelt kérdés
Vettem még régebben egy gp5-ős gázmaszkot. És vettem hozzá szűrőt is. Úgy tudom, hogy a régebbi orosz és keleti országokban gyártott szűrőkben van azbeszt, ezért újabbat kerestem. A neten azt irták azbeszt mentes. Ez mennyire lehet igaz? A szűrőre 1 szám van csak rajta: 2010.

2019. ápr. 7. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom aktív szén van benne .
2019. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos, interneten gyakran átvették annak érdekében, hogy el tudják adni a dolgokat. Ha a tipikus zöld, hengeres szűrő van hozzá (amelyiknek ilyen beméllyedések is vannak az oldalán, kép alul) akkor az bizony a hidegháború idején készült, csak szerencsére a raktáron maradt és gyakorlatilag érintetlen.

Ez, és az ehhez hasonló keleti szűrők viszont mind nagy valószínűséggel azbeszt tartalmúak (az aktív szén elé került egy réteg, a fizikai szennyeződések szűrésére) habár nem mindről bizonyított.



A modern NATO filterek viszont teljesen biztonságosak, és passzol is a GP5-höz, ha megfelelő menetűt választasz, ezek laposabbak, szürkék, és tényleg csak aktív szén, illetve másfajta szűrőtechnológia van benne.



Amin ne lélegezz keresztül:

[link]



Amire cseréld le a veszélyes filtert:

[link]

2019. ápr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen a zöld van nekem. Akkor ha lehet veszek NATO sat. Mondjuk véleményem szerint ha beüt a krak akkor a zöld is több a semminél:)
2019. ápr. 13. 14:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Így van, annak idején is hasonlóan gondolkodtak, akik belerakták az azbesztet. Inkább 20-40 év múlva halj meg tüdőrákban mint most az idegméregtől
2019. ápr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!