Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömgomba szőnyegtől?

Körömgomba szőnyegtől?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm nappalijában van a gyapjúszőnyegem, akiről kiderült nemrég, hogy csúnya körömgombája lett. Vissza akarom hozni a szőnyegemet, úgy tudom a körömgomba nedves környezetben terjed, szóval szerintetek nem fogom elkapni? Szép gyapjú, sajnálnám. És van valami ötletetek, hogy hogyan tisztítsam ki otthon? Higított ecetes víz esetleg? Ráadásul most szűk cipőtől fel is levegősödött picit az egyik körmöm széle, ezért is aggódok.

2019. ápr. 7. 13:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Természetesen a lábán lett a körömgomba az ismerősömnek.
2019. ápr. 7. 14:23
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha jól tudom a köröm gombát vírus okozza.Ez mindenki testében megtalálható.Akinél ez a vírus aktivizálja magát,ott meg is jelenik a körmön .

Nem véletlen hogy az orvos gyógyszert ír fel rá.

Drága gyógyszer,a Tb nem is támogatja.Hetente csak 1db gyógyszert kell bevenni.Első kezelési idő 4-5 hétig tart.

2019. ápr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem a gombát gomba okozza, nem vírus. A kérdésem az lett volna, hogy elkaphatom-e a lábkörömgombát egy olyan szőnyegtől az otthonomban, ami korábban gombás ember nappalijában volt található.
2019. ápr. 7. 20:39
 4/5 anonim ***** válasza:
41%
Hagyd ott a p icsába!
2019. ápr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Gyapjú szöveten nem terjed a gomba.
2019. ápr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!