Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködés...

Pajzsmirigy alulműködés miatti rettentő hajhullást hogy tudnám megszűntetni?

Figyelt kérdés
Csomókban hullik a hajam, lassan már kopasz leszek. 😥
2019. ápr. 8. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Autoimmun?

Szelénszinted? D-vitamin szinted? Milyen hormont szedsz?

Cukrod, inzulinod rendben?

2019. ápr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sehogy...

Nekem a doki azt mondta, hogyha kezeljük az alulműködést és rendbejön a hormonháztartás, magától elmúlik.

Nekem nem múlt.

2019. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak háziorvosnál voltam,vérvételen csak tsh értéket néztek. Letroxot szedek, de talán mióta szedem, mégjobban hullik a hajam. Sajna további vizsgálatokra nem tudok elmenni mostanában, mert senkire nem tudom bízni a 3 hónapos kislányom.
2019. ápr. 8. 11:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Tipikus.

A háziorvos TSH-t kezel Letroxszal.

Figyu! SOS nézess (újra) TSH-t, T3, T4, reverz T3, antiTPO.

Ha a háziorvosod nem küld tovább szakorvoshoz aki ezeket kiírhatja, akkor magánlabor, zsebbenyúlós.

Ha gondolod csatlakozz a Pajzsmirigy betegek közössége csoporthoz azon a kék logós f betűs oldalon.

Ott a fájlokban leírnak rengeteg hasznos infót.

2019. ápr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. ápr. 8. 12:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Biztosan javul a hajhullas is, ha sikerul jol kezelni a pajzsmirigyet, de esetleg valamilyen cinkes etrendkiegeszito segithetne pluszban. Rossmannban lehet kapni pl. 1x1 vitaday multivitamint (cink es vas), artani biztos nem art :) remelem, sikerul megallitani a hajhullast!
2019. ápr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szedek pajzsmirigy+haj meg ligetszépe olaj + cink kapszulát. De sajnos 2helyen már jól látható kopasz folt van a fejemen. :'(
2019. ápr. 11. 20:31
 8/10 anonim válasza:
Szia! Ugyanígy jártam én is, már sírva mosom, a tsh 4.39, dupla adag letroxot szedek 2 hete. Pár hét és nem lesz hajam. Voltam bőrgyógyásznál, ő ajánlotta a plantur39 sampont. Remélem ha beáll az érték visszanő valamennyi. Neked javult már?
2019. ápr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szia! Én abbahagytam a letroxot, mert szerintem attól hullott ki. Azóta is hullik sajna, de a kopasz foltoknál már van 1 csomó babahajam, úgyhogy talán nem lesz gond. Háziorvos mondta egyébként, meg azt is, h ő nem tudja mi bajom, menjek endokrinológushoz. 1hónap múlva jutok el, addig is szedem a pajzsmirigy+haj kapszulát meg mellé vasat.
2019. ápr. 28. 22:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia. Mizu a hajaddal? Én IR es , pm alulműködéses és pcoses vagyok. Egyébként is nagyon hullott a hajam de magas prolaktinra kapott gyógyszeres kezelés még ràtett 3 lapàttal és a hajam fele kb kihullott. Elhagytam a bogyókat, majd hajvitamin, komplex multivitamin, és ricinusolajos hajpakolàs. Ezekkel rendbejött a hajam. Nemrég életmódot vàltottam fogyâshoz, elkezdtem még egy bogyót, a bőrömre kollagén komplexet szedni. Ez is nagyon sokat segít a hajamnak. Ha gondolod próbàld ki. Együttérzek. Nekem a fejem tetején a hajvonal jó 3 centi szélesre ritkult, és a halàntékomnàl is sok kijött :(:ijesztő volt nagyon, de rendbejött a vitaminok, a pakolàsok és még a diéta segítségével is. Egyél sok tojàst oljos magvakat, sok zöldséget . Segíthet.
2019. jún. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!