Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Neuropátiás fájdalom! Van aki...

Neuropátiás fájdalom! Van aki ebből meggyógyult gyógyszerek nélkül? Illetve a Duloxetin hízlal?

Figyelt kérdés

Adott egy kínzó fájdalom lassan 4 éve. rengeteg orvosnál jártam mire meglett a megfejtés,hogy ez bizony egy krónikus fájdalom-ami neuropátiás fájdalom. Egy baleset következtében sérültem meg,és sajnos akkora volt a sérülés/ütés,hogy károsodott az ideg. Elsőnek nemtudták mi a bajom,így rengeteg kezelésen estem át....gyógytorna,fizikoterápia,rengeteg fájdalomcsillapítót szedtem évekig. egyedül egy icipicit az algopyrin ami hat. szóval még sorolhatnám mennyi kezelésen vagyok túl,de a kérdésem az hogy van akinek volt ilyen jellegű neuropátiás fájdalma/égő,szúró érzés/még ha nem is balesetből kifolyólag,és meggyógyult gyógyszer nélkül!! Értem itt gyógyszer alatt az antipszichotikum és antidepresszánsokat. Egyszerűen semmi sem vesz rá arra,hogy bevegyem ezeket,és most egy pár orvos azt hajtogatja,hogy nem fogok meggyógyulni ha nem veszem be és így fogom leélni az életem. de nem akarom így leélni az életem,de közbe nem szeretnék bevenni semmi ilyen gyógyszert,mint tegretol,duloxetin,teperin stb. Főleg mivel hízlalnak is. Vagy valaki megtudja mondani,hogy hízlalnak-e? aki szedett ilyet? Jártam pszichiáterhez is,és akkor szedtem más psy gyógyszert,de igazából kicsit megviseltek ezek lelkileg és nem érzem h jobban lennék ezektől. inkább csak lefele visz ez az egész tortura ami ezzel az egész fájdalmas dologgal,és a még próbáljuk ki ezt meg azt.

Egyébként volt olyan orvos aki erre Rivottrilt írt fel. szóval persze segíteni szeretnének,de lassan mindenre azt mondjuk,hogy próbáljuk ki ezt meg azt,és a végén semmi sem hat,pedig én nagyon megszeretnék gyógyulni!!! DE nem szeretnék bevenni ilyen psy.szereket. Nagyon szépen kérek mindenkit,hogy most a szétoltós durva kommenteket hagyjátok,így is elég érzékeny vagyok.



2019. ápr. 9. 14:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

Neuropátiára Rivotrilt? Azt hiszem a magyar egészségügy megérett a pusztulásra, az egy nyugtató.


A neuropátia epilepszia-ellenes szerekkel is kezelhető, például ilyen a Gordius. Nincs mentális vonatkozása és nem is hizlal tudtommal. Az antidepresszívumok közül a MAOi gátlók (pl. Aurorix) nem hizlalnak, vagyis nem jellemző, illetve kevesebb a mellékhatásuk is.


Jobbulást!

2019. jún. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jesszusom nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm!!! El se hiszed mennyire jól esik ez a segítség. Igazából most tényleg minden építő jellegű segítség jól jön....nem mondom,h magam alatt vagyok, de igen. Megérett a pusztulásra,tudnék mit mesélni....és amikor nem akarod beszedni a Rivo-t elküldenek,h nemtudnak segíteni.és h benned van a hiba. kérdem én miert legyek zombi huszon évesen. itt ülök atom fiatalon és senki se tud mit kezdeni velem. nagyon szomoru. az egyik helyröl üvöltözve kuldenek el, tegnap szinten elkuldtek egy masik helyröl üvöltözve, a doki nö kb egy pszichopata.... a kezdetektől csak azt tolta az emberbe h nem leszek jol. egy igazi *****. elég vicces,h egy ilyen valaki orvosi diplomat kaphat. amikor a psziches tamogatas is fontos lenne,de ez a bolond nö,csak a beteg maradék önbecsülését is elvette....de a kérdéseimre sehonnét sem kapok kielégítő vgy megnyugtató választ. én harcolok,de az orvosokból mintha eltunne az,h harcoljanak a betegért-tisztelet a kivételnek!!!! mert van ilyen is.meg üvöltözik az orvos velem,h csak h az én agyamba van vmi nagy hiba mondta az orvos. akkor az övében?! Én nagyon szeretem az embereket,ugyh tényleg ha már ezt gondolom vmiröl amiket,akkor ott tényleg baj van. nem részemröl. ugyh most tényleg nagyon köszönöm a segítségedet. igazabol most nem is tudom milyen orvoshoz menjek tovabb,ki tudna segíteni. de persze en vgyk a hulye es en nem akarok meggyogyulni mert nem veszek be ilyen szereket. az orvosok szerint. utána nézek ezeknek a szereknek. köszönöm.

azt tudom,h amugy a teperin hízlal,írta más a másik kérdésemnél. m ezért az pl nem szeretném beszedni....jah kb ezek a lehetöségeim vannak most h teperin. rivo.duloxetin.... persze mindenkinél més hatása van,de na. tényleg megérett az eü a pusztulásra. 5 éve szenvedem. munkam sincs. :( pedig szeretnek melozni.


és köszönöm a jobbulásos részt is :).

van egy pszichiaterem,ö amugy gyogyszerekbe jó,mármint,h okos....lehet vele konzultalok erröl.meg a haziorvosommal meg egy kedves orvos baratommal. mert Ök azok akik tényleg probalnak segíteni és gondolkozni. :)



Szép napot :)

2019. jún. 13. 11:21
 3/13 A kérdező kommentje:
jah még annyi,h nemtudom arról esetleg nem tudsz valamit,h amiket írtál,attól zombi leszek esetleg vgy ha beszedem, eltudnám látni a napi teendöimet még ha itthon is vgyk? vgy kezdetben kiüt teljesen?
2019. jún. 13. 11:25
 4/13 A kérdező kommentje:
amugy jó,h kb leirtam ugyanazokat aválasz kommentembe,mint amit a kérdésemnél kifejtettem.sebaj. nem csalódtam. :D ugyh bocsanat csak nem olvastam már végig mit írtam ki. :D de aztan megis,miutan megvalaszoltam. :) am ezt a gordiust meddig kéne szedni,hogy hasson is? a haziorvosom biztosan nem fogja tudni. ez amugy tényleg nagyon jól hangzik,h nincs pszichés vonatkoztatása. nagyon vicces mert van a bura.hu és ott is raakartam keresni,h na errölvajon mit írnak,és akkor eszembe jutott,h jah azert nem talalom mert ez nem psy.szer :)! és bocsanat,h leirtam azt amit,csak ilyen embertelen orvosok végett is érzem amit írtal. vgy írt. h megérett az eü. a pusztulásra. hát jah. mondjuk egyik baratnöm is azt írta, mint amit szokott,h ez anö még mindig nem 100as és,h egy dolog a gyógyszer ,de azert az emberi tamogatas is elég fontos. na hát igen. ezt milyen kevesen alkalmazzak. na sebaj. most kaptam itt is segítséget,meg én is probalom nem feladni,meg a barataim is probalnak gondolkozni stb. csak ök tartanak életbe meg az,h minden nap ugy kelek fel,h egyszerűen ha valaha jól leszek én táncolni fogok,újra. nemtudok mitcsinalni,hát engem ez tesz boldoggá. a tánc :)! na meg a barataim szeretete :)! szeretni és szeretve lenni :)!
2019. jún. 13. 13:19
 5/13 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon ritkán szoktam tegeződni-magázódni menőbb szerintem :)) :D-,ugyh remélem nem baj,h most így ismeretlenül letegeztem. :) tényleg nagyon köszönöm a segítséget. :)
2019. jún. 13. 21:56
 6/13 A kérdező kommentje:

Hat a pstichiaterem akirol irtam,neki mondtam mindket gyigyszert....mire,h a gordius is hat a pszichere.:( komolyan mar mondtam neki,h inkabb ne mondjon ilyenekez mert semmit nem veszek be.mire azt valaszolta,h minden gyogyszer hat mindenre .mondom neki az algopyrin nem....nem vgyk orvos de jah biztos akkor mondhatjuk azt,h jah biztos minden gyogyszer hat a pszichere az algopyrin is ennyibol 😂mert ha beveszem ew elmulik a fajdalmam maris jobb a kozerzetrm is....kar vlr megkerdezni Ot pedig mar annyira agyaltam h kiprobalom a gordiust csak elotte mondom meg osszekene gyujteni ra.jah persze a psy.m a MAOi gatlot szerette vna "kiprobalni"!jo hat rogton gondoltam. :D....

Na mindegs ugyh mostmar semmit nem tudok.itt kapom a segitsegeket aztan mas meg osszeomlassza a lehet kiprobalnam opciomat. Amugy On orvos ugye? Azert tudta ezeket...:)Orvososan irt. :)) senki nem mondta meg ezt a 2 dolgot ugyh tokre megorultem h van ilyen lehetoseg is.

Legalabb a psy nel is elmondtam a nem normalis orvosnak az ordibalos dolgait es o is mondta h en csak egy elszenvedo alanya vltm annak,h az ordibaloa d9kinak magaval van baja es ezt nyomja kifele....meg azert azt ia hozzatette h huszonevesen o is nehezen kezelte ezeket a gonoazkodokat de a korral majd ugyesebb leszek.szoval ha majd nagyobb leszek talan en is jobban fogom tudni kezelni es megnyugtato azert h nem velem van a hiba mas is nehezen kezeli/kezelte az ilyen embereket. :) na ennyi,igy is sokat irtam,csak gondoltam meg irom a kedves segitomnek meg ezt is. :)h merre haladt az ügy.remelem 1x jol leszek.

2019. jún. 15. 23:14
 7/13 anonim ***** válasza:
27%

Én megértem, hogy nem akarsz semmi "psy gyógyszert" beszedni. De őszintén, szerinted a Gordius micsoda? Pont hogy tipik olyan gyógyszer, amit te most nem akarsz beszedni, epilepsziában használatos elsősorban, nem is neuropátiában. Amiket írtál: Tegretol, Duloxetin. Ezek például pont hogy a te problémádra lennének jók. Előbbi szintén egy epilepszia ellenes szer, de nagyon jó a neuropátiás fájdalmak ellen. A Duloxetin is jó, és nagyon ritkán hízlal, gyakrabban okoz étvágytalanságot és fogyást. A Rivotril valóban baromság, de a többi felsorolt szer teljesen jó lenne. És azért kell "kipróbálgatni", mert nagyon eltérő, hogy kinek mi válik be, lehet valaki akármilyen jó orvos, nem tudja neked előre megmondani, hogy melyik lesz a jó.

Őszintén nem látok sok esélyt arra, hogy magától elmúljon. Megtörténhet, de akkor inkább vársz és szenvedsz? Csak olyan szerek vannak erre a típusú fájdalomra, amik belenyúlnak kicsit az idegrendszerbe. Az Algopyrin meg hosszú távon gyomorfekélyt és vesepapilla nekrózist okoz, plusz ritka mellékhatásként a csontvelőt is károsítja. Szóval igaza volt a dokidnak. Minden hat mindenre.

2019. jún. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Most ugyanaz a válaszoló aki legelsőnek írt? mert jó lenne tudni. Köszönöm ezeket a válaszokat. Hát szerintem csak szerintem rohadtúl nem fair az,hogy azért mert valakit agyon vertek azért szedjen ilyen szutykokat... na ez anem fair. Más hibájából én szenvedjek és én szedjek olyan gyógyszereket ami kb szétcseszik az agyamat meg hatnak a psy.hmre. öszinten nem szeretném már,hogy bármi féle gyógyszer hasson a pszichémre mivel amit szedtem pszichiátriai szert az se tet jót attól is rosszabbul voltam csak senki nem tudja ez a baj. Hát lehet igaza volt a dokimnak teljesen mindegy. Igazaból ahány orvos annyi féle verzió egyebkent. Mindenki mést mpnd,ugyh lassan már tök mindegy.

Igen inkabb nem szedem be ezeket,és nem nem várok meg semmit,mert inkabb elöbb vgy utóbb ugyis belehalok ebbe.Így vag yúgy. Ugyh tök mindegy. Hát a vese akármicsoda nemtudom mit jelent,de vmi bajom úgy is van,mivel vannak olyan alkalmak,h érzem meg tudom h kell pisilnek de egyszerüen nemtudok...hiába akarom nem megy. és kb már azt érzem,h szétdurran a hólyagom. és jah.akkor elegge fáj a hasam. de ez van. most biztos nem válaszoltam túl aranyosan,de nekem sem esett jól a komment,de ez van. köszönöm azért a választ.

jah egyebkent lehet h jók lennének a gyógyszerek...de csak lehet. más gyógyszerre is azt mondtuk hatni fog egy hónap múlva.majdnem egyévig szedtem.sajnos nem hatott.és igen az volt a psy.szer.inkább feladom és meghalok,mint h ilyeneket szedjek. és minthogy még tovabb szenvedjek.

2019. jún. 18. 23:46
 9/13 A kérdező kommentje:
azt írja, a kommentjébem,h a gordius nem is neuropatiara van... jah az elsö kommentbe meg,ha ugyanaz a személy írta,akkor meg ott az van h az is adható neuropátiára. a gyógyszerészek is elmondtak,h neuropátiára van. az orvosoknak pedig nincs mindenbe igazuk....teljesen mindegy ki mit mondott.
2019. jún. 18. 23:49
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Az első kommentelő nem én vagyok. Nem tudom, hogy mivel bántottalak meg az előző kommentemben, de őszintén nem ez állt szándékomban, elnézést kérek. Csak szerettem volna, hogy tisztán láss. A neuropátiás fájdalom sajnos egy nagyon nehezen viselhető és kezelhető betegség. Többen is küzdenek vele, nem vagy egyedül, fel tudja őrölni az embert. Elkezdeni szedni egy gyógyszert, ami lehet nem is fog használni, mindig reménykedni egy új szerben, szörnyen megterhelő lelkileg és igazad van, ez nem fair. De sajnos az orvostudomány nem tud erre más gyógyszereket adni, csak ezeket a psy szereket, hidd el, adnának mást ha lenne. De senki nem fogja leerőltetni a torkodon, ez a te döntésed. Az Algopyrines dolgot meg nem akarom túlbonyolítani, lényeg az, hogyha hosszasan szeded, akkor károsodhat a gyomrod, a csontvelőd és a veséd is ( nyugi, a feszülő hólyagos tüneteid nem vesekárosodásra utalnak.)
2019. jún. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!