Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vibráló cikk-cakk formát...

Niceszisz kérdése:

Vibráló cikk-cakk formát láttam 3-4 percig, amit erőteljes fejfájás követett. Azóta fáj a fejem, amióta buddhizmus meditációs tanfolyamra járok. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Erőteljes vibrálást láttam nyitott és csukott szemmel is. Azt fejfájás követte. Kb 3. hete meditációs tanfolyamra járok és otthon is meditálok rendszeresen. A meditációt fejfájás követi. Soha nem volt migrénem. Nem szedek gyógyszereket,csak vitaminokat. A vérnyomásomat megmértem a vibrálás megszűnése után: 128/82/72 Amikor becsuktam a szememet, a vibráló cikk cakkot mégjobban láttam és tisztán hallottam, hogy egy férfi beszélt hozzám valamit, de már nem tudom, hogy mit. Az a férfi szólt hozzám, akit egykor nagyon megszerettem és azóta sem tudtam elengedni őt. Hogy juthatott most ez így tudatilag az eszembe? Nem értem mi köze ehhez.

Valakinek volt már hasonló tapasztalata?

Kicsit megijedtem.

27/nő



2019. ápr. 10. 10:04
 1/7 Wadmalac ***** válasza:
84%

Elsőre erős vérnyomás-hullámzásra tippeltem volna, de a vérnyomás-mérés eredménye miatt ez nem valószínű.

Meg a fejben beszélő hang sem passzol.

Pszichiáter kell.

A meditáció önmagában nem lehet káros, de valami más lelki gixer előkerülhetett vele.

2019. ápr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem káros a meditáció. Sőt, nagyon is hasznos tevékenység. Bízok benne, azért csinálom, hogy belső békére leljek. Erre tessék. Mindenféle fizikai fájdalmak istencsapása elér amióta meditálok.
2019. ápr. 10. 10:28
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Wadmalac: Olvastan több cikket is korábban a meditáció hatásairól. Nem egy helyen említették az epilepsziát is. Majd előkerítem.


Skizofrénia triggereléséről nem hallottam, de adott esetben pl az epilepszia realitás lehet.

A túlzott szinkron akár kiválthat egy lappangó epilepsziás gócot.


Vagy az is lehet, hogy pszichoszomatikus tüneteket idéz elő. Egyébként gyenge audiovizuális hallucináció jelentkezhet bizonyos agyi oszcillációknál - főleg az alvás ébrenlét határán.


A fejfájás lehet vérnyomáspanasz is, vagy a koncentrálástól megerőltetett nyaki, feji izmok, szemek fókuszálása.


Kérdező, hagyd abba egy időre a meditációt mindenképpen és vizsgáld meg a panaszaidat. Ha nem múlnak akkor neurológia és pszichiáter.

2019. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Minden stimmel amit írtam!


[link]


Vannak pubmed források, tehát ezek tudományos eredeti cikkek.

2019. ápr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
85%

#3: Teljesen jogos.

A komment elejére akartam utalni ezzel: "valami más lelki gixer előkerülhetett vele."


Csak lelki-idegit kellett volna írni.


A merev izmok fejfájás-hatására nem is gondoltam, de az is igaz.

2019. ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5, Figyelmetlen voltam, a lelki gixer mondatot el se olvastam :D Így már teljesen egyetértek.
2019. ápr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

A meditációnak lehetnek mellékhatásai. Orvos látott már?

Rákerestél már a meditáció mellékhatásai kifejezésre?

2019. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!