Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megharapott egy kutya. Valaki...

Megharapott egy kutya. Valaki tud bővebb információkkal szolgálni a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

(KB tacskó méretű keverék kutyáról van szó )

Csak kis harapás, nadrágon keresztül, még a nadrág sem szakadt ki. Viszont eléggé belilult/feketedett a harapás helye, körülötte be is pirosodott. A harapás után kb 10 perccel kicsit megnyomkodtam, hogy ha vérzik, az jöjjön ki belőle, de néhány kis tűhegynyi vérpöttyön kívül nem jött több belőle. Otthon ahogy tudtam, kitisztítottam. Aznap este már 37.5 fokos hőemelkedésem volt (ma is annyi így estére)Ez nem tudom mitől lehet. A veszettség nem jelenne meg ilyen gyorsan nem? Hisz ahogy olvasom elég hosszú is lehet a lappangási ideje, de minimum pár nap. Lehet hogy valami egyéb fertőzés? Vagy teljesen független ettől? 2 nappal a harapás előtt kijött a számon egy herpesz, majd egy enyhén fájdalmas nyirokcsomót is kitapintottam az állkapcsom alatt. Lehet inkább ehhez van köze a hőemelkedésnek?


Másnap (azaz ma) visszamentem, hátha tudok beszélni a kutya tulajdonosával, hogy be van-e oltva a kutya, elkértem volna az oltási könyvét, de látszólag nem volt otthon. Ezután elmentem a háziorvosomhoz, aki azt mondta nem lát hámveszteséget, így nem gondolja indokoltnak a tetanusz oltást. Elmondtam neki hol történt, ő pedig elvileg jelentette is az ÁNTSZ-nek. Ma később telefonáltak hogy holnap azért mégis csak be kéne jönni reggel egy tetanusz oltásra, illetve hogy elkezdték a kutya megfigyelését. Ebből gondolom hogy vagy nem tudták felvenni a kapcsolatot a tulajjal, vagy pedig kiderült hogy nincs oltva a kutya. (ezen nem is lepődnék meg a körülményeket látva.)


Ami nem világos, hogy a kutya megfigyelése, ahogy a neten olvastam 2 hétig tart. Ha nem látni a kutyán a veszettség tüneteit ez idő alatt akkor nem kapok veszettség elleni oltást, ha látni akkor kapok. De mi van ha a 2. hét végén kiderül hogy a kutya veszett volt, én meg azt az időt szimpla várakozással töltöttem, talán már baj is lehet az idő alatt. Nem? Nem kéne előbb oltást kapnom veszettség ellen, biztos ami biztos alapon?


Van amit ezen kívül lehetne tenni?

Egyébként a kutya nem tűnt veszettnek, csak kiszaladt az udvarból,hisz nem volt kerítés, szabadon járhat amerre akar. Ugatott, jött utánam egy darabig, nem is hittem hogy megharapna, aztán már ott volt a lábamnál és odakapott. Aztán szaladt is vissza a helyére.

Ez egy elég távol eső hely a faluban. szőlősök gyümölcsösök, meg a hozzájuk tartozó kis hétvégi házak vannak csak arra, emellett erdő, meg szántóföldek, Ezért is tartok tőle hogy könnyebben elkaphatja ott a veszettséget valamilyen vadtól, hisz szabadon mászkálhat ezen a területen.



2019. ápr. 10. 21:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Miért tetanusz oltás akkor? Miért nem veszettség?
2019. ápr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Engem is ez érdekelne. Felőlem adhatnak tetanuszt is, de nyugodtabb lennék a veszettség ellenivel. Nem tudom hogy megy ez.
2019. ápr. 10. 22:13
 3/23 A kérdező kommentje:
Az aggaszt, hogy komolyan 2 hetet kéne várnom míg kiderül hogy veszett volt-e vagy sem? Addig pedig nem jár az oltás?
2019. ápr. 10. 22:18
 4/23 anonim ***** válasza:
62%
Dr. Houseból úgy rémlik, hogy 3 nap után viszafordíthatatlan a kór, szóval reméljük, nincs gond :D
2019. ápr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint, ha nem találták meg a kutya tulajdonosát, így a kutyát nem tudták azonosítani, úgy veszettség elleni oltást kellene, hogy adjanak Neked, mivel a kutya oltási könyve nem áll rendelkezésre, így nem eldönthető, hogy veszett-e avagy sem. Kétség esetén az emberen azonnal meg kell kezdeni a veszettség elleni védekezést!
2019. ápr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Hát, én inkább ilyeneket olvasok.


"A lappangási idő 10 naptól 7 évig (!) terjedhet, de leggyakrabban 3-7 hét, attól függően, hogy mennyire volt erős a fertőzés, és a marás mennyire közel történt az agyhoz."


"A lappangási idő rendkívül változó, általában 20-90 nap."

2019. ápr. 10. 22:51
 8/23 A kérdező kommentje:
Holnap megyek reggel orvoshoz újra. Akkor gondolom mindenképp kérnem kéne a veszettség elleni oltást. Az lenne a legbiztosabb. Igaz?
2019. ápr. 10. 22:53
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

" illetve hogy elkezdték a kutya megfigyelését"

Értelemszerűen csak megtalált kutyát lehet megfigyelni. Gondolom, az állatorvos tudja, kié a kutya.

Nem leszel veszett. Akkor szoktak megfigyelni kutyát, ha van érvényes veszettségi oltása.

Az oltássorozatot akkor adják gyorsan, ha nem beazonosítható a kutya, amely megharapott.

A hőemelkedésednek meg semmi köze a kutya által okozott felhámsérüléshez.

2019. ápr. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Utolsónak kérdés:"Akkor szoktak megfigyelni kutyát, ha van érvényes veszettségi oltása."

Ez biztos így van? Nekem háziorvos azt mondta hogy akkor kell megfigyelni ha nincs oltása. Ha van oltása minek figyelik meg?

Csak akkor megint ott vagyunk ahonnan indultunk. Amíg a kutyát figyelgetjük, velem ki tudja mi lesz addig.

2019. ápr. 10. 23:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!