Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Helicobacter pylorim van....

Helicobacter pylorim van. Most csinalom a 2hetes kurat.2antibiotikum es egyeb gyogyszerek a gyomromra. Az a kerdesem, hogy ihatok -e alkoholt ezek szedese kozben?

Figyelt kérdés
Betegtajekoztatoban nem irnak rola. Gyogyszerek nev szerint: ospamax,fromilid,ulcamed,emozul.

2019. ápr. 13. 19:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A pia nem árt semmire. Lassan igyál, felelősségteljesen.
2019. ápr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tuti?
2019. ápr. 13. 19:39
 3/15 anonim ***** válasza:

Jól van 1. válaszoló...


Hb.pylori azért szívás, mert ha esetleg van gyomorfekelyed (nem írtad ugyan, de gondolom, vagy kialakuló), akkor alkoholt nem szabadba innod a lassabb sebgyógyulás miatt. Az alkohol ugyanis a gyomorsavtermelodest fokozza, ami irritálja a gyomor nyalkahartyajat, illetve az esetleges gyomorfali sebnek sem tesz jót. Ne dolgozz magad ellen.

Bird ki amíg meg nem gyógyulsz, mert így csak kiszursz magaddal. Te sem szeretnél szövődményeket ugye?

2019. ápr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nincs gyomorfekelyem...legalabbis nem tudok rola. Szoval ha nincs akkor meg lehet inni nem?
2019. ápr. 13. 20:08
 5/15 anonim ***** válasza:

Lassabban jössz helyre.

A h pylo tud gyomorfekelyt okozni, ezért kapsz AB kúrát.

Ha alkoholt iszol, az terheli az amúgy is beteg gyomrod, és az AB sem úgy hat.


Ezeket után döntsd el, iszol-e vagy sem.

2019. ápr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet inni alkoholt. Nekem egy oldalas listát adott az orvos hogy mit ne egyek igyak erős antibiotikumot kaptam és ha az ember gyógyszert szed eleve egy csomó mellékhatást előidézhet az alkohol fogyasztása lehet nem hat majd olyan jol es a kúra ismétlésére lesz szükség. Gondolom az antibiotikum eleg magas dózisban van igy nem szerencsés ha ismételni kell. Én nem javaslom de rajtad áll mit vállalsz be.
2019. ápr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon jo...de azert ha vege a kuranak lehet inni?😂 ui.:nem vagyok alkesz
2019. ápr. 13. 20:18
 8/15 A kérdező kommentje:
Mi volt a listan? Megkoszonnem ha leirnad,mert en egyaltalan nem kaptam ilyet.
2019. ápr. 13. 20:19
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha vége a kúrának, közvetlenül utána még kB 1 hétig inkább ne.
2019. ápr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hú ez 1 éve volt megpróbálom felsorolni a fontosakat. Kávé és fűszeres ételek nehéz ételek nagy mennyiségben, alkohol, zsíros ételek, csokoládé, gumicukrok, majonéz és társai, és persze a chips es társai, amik puffasztanak pl káposzta bab kb ennyi jut eszembe. Nyugi ezt senki se tartja be mert lehetetlen kb minden ami jó amiket javasolt nekem azok az ilyen parolt dolgok meg piskóta. A vegen hozzatette azt hogy tudja hogy nem tartható de a főbb pontokat pl alkohol kávé es a fűszeres ételek kerülése próbáljam betartani hat ez vagy sikerult vagy nem. De az alkoholt tényleg nem ajánlom mert nekem maga a gyógyszer is tönkretette a gyomrom kb mindennap hányingerem volt, ha eltelik ez kis idő utána jobb lesz sokkal.
2019. ápr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!