Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Te elkezdenétek szedni az...

Te elkezdenétek szedni az antibiotikumot? (fog gyulladás)

Figyelt kérdés

Pár napja begyulladt egy gyökérkezelés alatt álló fogam.Kiszedték az ideiglenes tömést, áttisztították, raktak bele gyógyszert.Nem fáj, nem vagyok bedagadva meg semmi, csak 3 napja hőemelkedésem van, 37 és 37,5 között mozog.Azóta meg össze is szedhettem vmit,mert a gyomrom is fáj, szédülök, meg begyulladt mára a torkom.Kaptam dalacint, arra az esetre ha lázam lenne vagy nagyon szarul lennék. Ti elkezdenétek szedni? Vagy felesleges?

Amúgy nem érzem magam nagyon jól, de nem tudom mennyi köze van a fogamhoz.Kedden megyek vissza a fogorvoshoz, de holnap fel akarom hívni.


2019. ápr. 14. 16:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Lázcsillapítót amúgy nem vettem be, ennél feljebb nem megy,így nem tartottam szükségesnek, fájdalomcsillapítót se szedek.
2019. ápr. 14. 16:56
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Szia sorstárs.

Dalacin..szar gyógyszer. Két hete írták fel, nekem a bölcsesséfogam miatt.

Hát bevettem ugye napi háromszor kell..a reggelivel és a délivel semmi bajom nem volt, de az esti...szorított a mellkasom, úgy éreztem gombóc van a torkomban..fél órát ültem az ágy szélén levegő után kapkodva.


Aztán a papíron nem találtam ilyen mellékhatást, de utána néztem a neten..hát többen is írták ezt a szorító érzést.

Abbahagytam.


És láss csodát ..azon kívül hogy két napig hasmenésem volt mert a gyomromat is tönkrevágta már három szem semmi bajom nem lett. Feleslegesnek tartottam mérgezni magam..magától rendbejöttem enélkül is .

2019. ápr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot akkor szedjél,ha orvos írja fel .Akkor azt végig is kell szedni. Idő kell amig az ilyen gyógyszerek kifejtik hatásukat .Ebből különböző erősségek vannak .

Már 3 hete járok hasonló problémával .A gyógyszer nem hozta a várt eredmény,többet meg nem szabd belőle beszedni .

Így hát a fog íny megvágásával nyomkodták ki a gennyet .

Nekem is kedden kell menni,és talán be is tömik a lyukat .

2019. ápr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!