Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől pulzálhat továbbra is a...

Mitől pulzálhat továbbra is a fülem?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete voltam orvosnál, kitisztítani a fülemet mert zsír beleragadt és folyamatosan lüktetett, pattogott, nagyon idegesítő volt. Kimosták, utána 2 hétig rend is volt, gondoltam biztos amiatt van. Erre ma hajnalban arra keltem hogy megint folyamatosan "pattog" a fülem, próbáltam kimosni, semmit se használt, eltelt azóta 7 óra, azóta is 5 másodpercenként pattog. Mitől lehet az mikor már ki van takarítva? Bedugtam fülpiszkálót a legmélyéig, megnéztem, teljesen zsírmentes, tiszta. Akkor mi baja van? (Folyadék sincs benne.)

2019. ápr. 15. 13:06
 1/1 anonim ***** válasza:
59%

1. Hiba: Saját magadnak sose mosd, mert ha dobhártya sérült akkor mehetsz műtétre miatta.


2. Hiba: Fulpiszkalot nem használnunk. A névébe is benne van. Csak piszkálni tudod. Ezzel nem tisztitod a fület, hanem csak beljebb nyomod a fülzsírt és kialakul a fulzsirdugo. A fulpiszkalo nem jó a fül tisztítására max. A külső területre. De azt fürdés közben tudod.


Hadd jegyezem meg, hátha még sose mondta neked senki, hogy: a fület nem kell tisztítani. A fülnek öntisztuló folyamata van. A fülzsír nem veletlen van jelen. A fülzsír védelmi szerepet játszik pl.: a baktériumok ellen.


Menj vissza fül orr gégészetre.

2019. ápr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!