Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy hozzam fel anyumnak a...

Fninbu bu kérdése:

Hogy hozzam fel anyumnak a piercing témát?

Figyelt kérdés
Igen,tisztában vagyok azzal hogy nagyon fiatal vagyok ehhez de nagyon megtetszett az industrial piercing.. piercer is van a közelben,természetesen én fizetném,csak azt nem tudom hogy hogyan érveljek édesanyámnál,aki nem az engedékeny típus.. tanulmányi átlagom 3,8 arra nem tudok hivatkozni. Előre is köszönök szépen minden választ! :)

2019. ápr. 15. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2019. ápr. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mutass neki képeket, hogy milyen jól néznek ki. De ne ilyen vad változatot mutass, hanem ezeket a pinterestes cukikat:D

Anno 14 évesen én is ilyet akartam. Majd' egy fél évig könyörögtem érte, apa meg is engedte (aki amúgy nagyon szigorú), anya is. De egyszer csak anya meggondolta magát, hogy ilyen "dárdát" (utálok ezt a kifejezést, de ő ennek hívja) biztos nem szúratok a fülembe. Sőt. Akkor már nem is engedte, hogy szúrva legyen, max. lőve. De nem tudtam neki elmagyarázni, hogy lőni tilos, főleg kozmetikusnál. Ezt követően borzasztóan mérges voltam rá, mert már beleéltem magam, alig vártam, aztán egyszer csak NEM. Hetekig nem is szóltam hozzá. Ráadásként: a születésnapokon mentünk volna, de pont aznap találta ki, hogy nem lehet. Elrontotta az egész napomat. Csalódott voltam... aztán kb. 2-3 hónapra rá (amikor még mindig mérges voltam rá, de már beszéltünk) előjött az ötlettel, hogy válasszak valami mást, kisebbet. Ekkor jött képbe a tragus piercing, ami amúgy nekem nem tetszett, olyan kis csúnyának tűnt. De amikor ez meglett, már nagyon imádtam! Anyukám szerint aranyos.


Most így visszagondolva jobb is, hogy tragus lett. Már következő héten nem is fájt, de az industriallal még talán most is kínlódnék. Most már annyira nekem sem tetszik annyira az industrial... Viszont ha olyanom lenne, akkor viszont biztos szeretném, a tapasztalatom alapján!:D

(Ezzel nem lebeszélni akarlak róla, csak elmeséltem a kis történetemet. Egyébként azóta van 3 lobe, 1 tragus, 1 helixem.)



Szerintem először még ne hozd fel a témát. Várj 1-2-3 hetet. Segíts otthon sokat anyukádnak, legyél vele nagyon kedves (bár ez alapvető:D). Aztán amikor jó hangulatában van, mutass neki egy képet, hogy ilyet szeretnél. Mondd el neki, hogy neked ez nagyon tetszik, és nagyon boldog lennél vele. Meséli neki az ápolásáról, gyógyulásáról. Ajánlom, hogy nézed meg vele Réka videóit:


[link]


[link]



Sok sikert!:)

2019. ápr. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Fontos lenne tudni, hány éves vagy. Ez csak egy fülpiercing, haj is tudja takarni, ha hosszú, szóval én 14 évesnek már pl lazán engedném ezt, bár én mondjuk tele vagyok piercinggel, nekem ez nem lenne nagy bűn vagy ilyesmi. Egyszerű ékszer ez is, ha meguntad egy idő után, ki tudod majd venni. Ezt is simán mondhatod, nem maradandó, mint a tetkó, és ráadásul nem az arcodat szeretnéd teleszúratni, hanem csak a füledbe egy industrialt. :)

Viszont, jó ha tudod, hogy a porcos ékszerek nagyon lassan gyógyúlnak, az indu ezek között is a legszenvedősebb. Gyógyulása fél-1 év általában, de lehet 2 is. Ezidő alatt nem fog folyamatosan fájni, de nyomásra érzékeny lesz. A piercinges oldalakon nem fogsz tudni sokáig aludni, arra készülj fel.

Kezelni octenisepttel, ha vadhús, azaz pici dudor nőne rá, hidrogén peroxiddal. Az ékszert ne mozgasd, ne vedd ki.

Hajmosásnál vigyázz, ne rántsd meg, ruhába ne nagyon akadjon bele.

Ha ezeket felelősségteljesen betartod, és vállalod a hosszú gyógyulási időt, akkor szerintem semmi akadálya.

Ültesd le anyukád, beszéld meg vele azt is, hogy inkább szakembernél csináltatod, mint a háta mögött a sufniban.

Ha ezután sem enged, megvárod amíg már nem kell az engedélye és akkor megcsináltatod.

2019. ápr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
piercinges oldaladon*
2019. ápr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen minden válaszolónak hogy nem hurrogtok le,mert ilyet szeretnék. :) megy a felpontozás
2019. ápr. 16. 15:34
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak próbálj meg beszélni vele. (A szalonban láttam már hisztirohamos “gyerkőcöt”)

Csak beszélnie kellett volna az anyukájával, de inkább csak hisztizett, hogy neki az márpedig kell

Tényleg jó lenne tudni a korod

Illetve pozitív, hogy piercerhez akarsz menni, nem lövetni

Remélem sikerülnek a dolgok

Belövővel nem lehet profi munkát végezni


Szorítok 🤗

22/L/piercer

2019. máj. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!