Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felnőttkori pattanásokkal...

Felnőttkori pattanásokkal volt valaki orvosnál? Mi lett az eredménye?

Figyelt kérdés

Bőrgyógyász, nőgyógyász, endokrinológus, hormonvizsgálat, cukorterhelés.

Kismillió kencefice, egyik se használt semmit, de még csak egy kicsit sem. Nőgyógyászatilag minden rendben. Hormonvizsgálati eredményre a nőgyógyász azt mondta, magas a tesztoszteronom, szedjek fogamzásgátlót, egyébként végig erre ment ki a játék. 3 fajtát szedtem, mindegyiktől folyamatosan nőgyógyászati fertőzéseim voltak állandó jelleggel, de az orvos csak hajtotta, hogy szedjem mert az fontos, az kell nekem. Hát nem voltam hajlandó tovább szedni sem negyediket kipróbálni, ugyan valamicskét javított a bőrömön, de ugyanúgy voltak pattanásaim.

Endokrinológus szerint nem hogy magas a tesztoszteron szintem, hanem alacsony, nincs nekem semmilyen hormonális bajom.

Cukorterhelésen tökéletes eredmény.

Akkor most mi is van? 27 éves leszek idén, olyan a bőröm, mint egy 13 éves kiskamasznak. El vagyok keseredve. Nagyon nagy, rengeteg sok gyulladt pattanás az arcomon, amiknek nyoma marad, hiába nem nyomkodom.

Egyesegyedül a bőrgyógyász által felírt antibiotikum tűnteti el a pattanásaimat, de amint abbahagyom pár nap alatt visszajönnek. Kismillió kúrát végigcsináltam már, ráadásul tavasszal és nyáron nem lehet szedni, mert fényérzékeny, és kiütéses leszel tőle, mondjuk tavasszal még nem veszélyes, mert még nem tűz annyira a nap.

Ha nem szedem a gyógyszert nem merek tükörbe nézni, utcára kimenni, szégyellem magam, sírni tudnék. Örök életemben nem szedhetek antibiotikumot.



2019. ápr. 16. 13:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja és túl vagyok rengeteg természetes, bio készítmények használatán is, vitaminokon is, szintén semmi pozitív hatásuk. Rendszeres a nemi életem is.
2019. ápr. 16. 13:51
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Étkezéseden próbáltál már változtatni? Tesztelgess szerintem. Saját tapasztalat alapján simán lehet ételérzékenységed, ami most még "csak" így mutatkozik. Néhány hétre vond ki a tejet, ha nem javul a helyzet, akkor a glutént, ...tojást stb. Talán így sikerül megtalálnod az okot.
2019. ápr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi tejet iszol? Nekem is ez jutott eszembe, amit az egyes írt. Lehet, hogy a táplálkozásodban van a hiba.
2019. ápr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam már arra, de az orvos nem küldött el allergiavizsgálatra, lehet majd egy fizetőshöz elmegyek, meg hát akkor kezdődött amikor kamaszodni kezdtem, olyan 12 éves korom körül és tart azóta is folyamatosan.

A bőrgyógyászom már mondta, hogy mit ne egyek, de gyakorlatilag mindent felsorolt a zöldségen és a gyümölcsön kívül. Nem sűrűn iszom tejet egyébként.

2019. ápr. 16. 14:22
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Roaccutan segített, de durva mellékhatásai voltak, így 8 hónap után abbahagytam. Azóta egyszer jöttek vissza durván, akkor egy antibiotikum kúra tett helyre. Ha figyelek az étkezésemre, akkor már nem, vagy csak menstruáció környékén jön elő pár pattanás. Nem mondom, hogy ajánlom a Roaccutant, de utolsó megoldásnak talán jó lehet. Nekem a májértékeim romlottak, étvégytalan voltam, bőrszárazság, fejfájás, fényérzékenységem volt, ja és úgy tudom kötelező mellette fogamzásgátlót szedni, mivel magzatkárosító, vért 3 évig nem lehet utána adni, és gyereket sem ajánlott a használata után 1-2 évig vállani.
2019. ápr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Hallottam a gyógyszerről, de soha nem szedném, mint ahogy soha de soha nem fogok még egy szem fogamzásgátlót sem beszedni. Nem ér annyit az egész, hogy állandóan gombám, gyulladásom vagy bakteriális fertőzésem legyen mellette meg állandóan viszkedjek. Akkor inkább a pattanások és a sírás. Egy kórházi bőrgyógyász egyébként írt fel valami hasonlóan veszélyes gyógyszert fél perc vizsgálat után, de nem szedtem be, már a doboza sem tetszett, a maszek bőrgyógyász mondta, hogy a kuytának se adná, mert nagyon durva mellékhatásai vannak. Plusz egy ismerősöm szedte, de semmit nem használt neki és rendszeresen vérvételre kellett mennie mert annyira májkárosító hatása van.
2019. ápr. 16. 14:48
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vannak hasonló gondjaim (30+, férfi). Bár változó a mennyiségük de a testem teljesen véletlenszerű pontjain jelennek meg majd tűnnek el nyom nélkül. Én is az étkezésre gondoltam de nem nagyon vettem észre, hogy bármely élelmiszer megvonása hatással lenne rájuk. Az viszont gyanús, hogy a stressz kiemelkedően hat a jelenségre. Stresszesebb időszakban jelentősen megnő a számuk.
2019. ápr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
2019. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem egy antibiotikum kúra segített. Emellett a kozmetikában sokszor voltam. Ott lecsiszolták a bőröm és villanófény lámpával kezeltek. Nagyon szépen helyrejött. Háromszor egy héten mentem a kozmetikába.
2019. ápr. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy jó tíz éven át tartó sztorim... Szép, hibátlan bőrrel kezdtem a felnőttkort, tartott vagy tíz évig, amikor elkezdtek ótvar nagy belső pattanások nőni az arcomon, majd ezt folyamatos vörös süppedések (ragya?) váltották fel. Bőrgyógyásztól bőrgyógyászig mindenki csak "ezzel kenjem, azzal kenjem", pedig teljesen egyértelmű volt, hogy ez nem bőrprobléma, hanem valaminek a tünete. Előzmény nélkül kezdődött és mindkét orcámon ugyanazon a területen jöttek ki. Még olyan doki is volt, aki szerint parazita! A kedvencem a háziorvos szakértő véleménye: kis szépséghiba, tanuljon meg vele együttélni, másoknak sokkal rosszabb... Aztán egy bőrgyógyász felvázolta, hogy lehet mögötte inzulinrezisztencia, pajzsmirigyprobléma vagy egyéb hormonális, ill. emésztőrendszeri. Ő azt mondta, hogy tudna rá gyógyszert adni, de nem javasolja, mert komoly mellékhatásai vannak és utána 90%, hogy visszatér a probléma. Szóval ez így annyiban maradt. Évekkel később (akkor már bőven "megtanultam" vele együttélni...) egyszer csak emésztőrendszeri panaszaim lettek, s kiderült, hogy krónikus gyulladás van a beleimben, szerintük gyógyíthatatlan, tanuljak meg vele együttélni... :) Ja, és szedjek gyógyszert életem végéig. Nem vonzott a dolog, úgyhogy nekiláttam magam utánajárni a kérdésnek, rengeteg cikket és szakcikket elolvastam, amit az orvosaim valószínűleg nem... És ennek a kutatómunkának a kapcsán jutottam el végül a béláteresztés problémaköréhez (amikor a bél áteresztőképessége megváltozik és jóval több dolgot enged át, mint kellene), illetve elkezdtem egy olyan étrendet/életmódot, ami ezt elvileg javítja. Azóta már diagnosztizálták, hogy elmúlt a "gyógyíthatatlan" betegség gyógyszerezés nélkül, illetve az arcom egyik fele szinte olyan, mint újkorában, a másikon még van pár piros folt...

Sajnos nagyon sok civilizációs dolog rossz hatással van a bélflórára és a bél áteresztőképességére, nyilván elsősorban az, amit megeszünk, a sok feldolgozott és a szervezetnek idegen táplálék, illetve az eltolt arányok, pl. sok cukor, tejtermék, de a stressz, környezeti ártalmak ugyanúgy lecsapódnak itt. Ha Neked is esetleg hasonló ok van a háttérben, az antibiotikum csak ront a helyzeten. Lehet, hogy ideig-óráig eltűnik a pattanás, de közben a szer aknamunkát végez a belekben, pedig nemcsak a bélflóra csücsül itt, de az immunsejtek háromnegyede is, szóval pont nagyon nem mindegy a testnek (és védekezőképességének), hogy mi zajlik a bélben.

2019. ápr. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!