Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Epidurális érzéstelenítés után fennáll a bénulás veszélye?

Sziasztok!

Epidurálist kaptam törésműtét előtt.

Szurkálom egy ideje a Fraxipanéval magam, most olvasgatom hogy azért is kell szúrni, mert fennállhat a veszélye annak hogy még ezek után lebénulok.

Ez igaz?? Ennyire veszélyes? Mikor elolvastam majdnem elájultam....

20L

ápr. 17. 17:49  Privát üzenet  

A válaszok
Aki sebészeti beavatkozáson esik át, annak utókezelésként Fraxiparine injekciót kell adni, minimum 10 napon keresztül, ez lehet még több is, a műtéti beavatkozás nagyságától és mélységétől függően. Ez az injekció azonban arra szolgál, hogy a sebészeti beavatkozás következtében ne alakulhasson ki vérrög a szervezetben. Ennek az epidurális érzéstelenítéshez semmi, de semmi köze nincs. Ha ez a fajta érzéstelenítés ilyen veszélyes lenne, gondolod, hogy a legtöbb műtét esetében, amelyek viszonylag rövid időintervallum alatt elvégezhetőek, ezt használnák?!!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont ápr. 17. 18:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igazad van, megnyugtatott. :D

# 2/3Időpont ápr. 17. 18:15 Privát üzenet
Wonny nevű felhasználó válasza:

Nekem is ilyen epidurális műtétem volt, szintén törés miatt 3.hónapja.Èn már lassan 100.db.vérhigitót elhasználtam.Ne fêlj, nem okoz bénulást az epidurális.Neked milyen törés van? Nekem térdem törött darabosan.:( Gyors gyógyulást kívánok neked:)

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont ápr. 17. 20:00 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért nem tudom mozgatni oldalra az ujjaim?
Milyen alapkrémet használjunk az alábbi hatóanyagok esetén?
Ez mitől lehet? (alvási bénulás)
Hirtelen szívleállás után meddig vagyunk képesek gondolkodni?
Félek a bölcsességfog műtéttől. Mit tegyek? 16/l
Császármetszésnél az epidurális érzéstelenítés során lehet vmi baj, bénulás stb? Ugye nem? Kinek milyen élménye volt másnap? Fájdalom?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!