Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő vagy mi alapján...

Mennyi idő vagy mi alapján lesz gyógyszerfüggő az ember? (Fájdalomcsillapító)

Figyelt kérdés

Mostanában a sok front miatt rengeteget fáj a fejem és néha a napi max megengedett mennyiségeket be is veszem. Mondjuk szerencsére ilyen nagy adagban max 2 nap kell egymás után de sokszor van hogy napi egy gyógyszerekre szükségem van többször egy héten. Ugye általában az van ezekre írva hogy max 3 napig alkalmazza az ember. Tényleg annyira tud fájni a fejem, hogy ha nem kapom el időben szédülök és hányok is, sokszor lett olyan migrénem hogy nem bírtam felkelni sem. Főleg Suppositorium Analgeticumot használok vagy Cataflamot. Kialakulhat ezektől függőség? Mennyi idő után? Szeretnék elmenni neurológushoz a sok fejfájás miatt hátha tud segíteni, de addig se akarok a ló túloldalára esni a gyógyszerekkel.


A rendes válaszokat köszönöm szépen! Nyilván igyekszem sokat levegőn lenni, vizet inni meg néha a koffein is segít. Illetve ha nem kell dolgozni és csak otthon vagyok akkor se veszek be direkt egyből semmit se.



2019. ápr. 19. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Elsősorban a genetika határozza meg, hogy ki milyen gyorsan szokik hozzá. Előbb több kell ugyanahhoz a hatáshoz, aztán már egyáltalán nem fog hatni, végül akkor fog fájni mindened, ha nem szeded rendszeresen. A migrénhez nem értek, de tudom, hogy vannak direkt erre speckó gyógyszerek. Szóval ezt érdeklődd meg, ne a cataflamot kapkodd.
2019. ápr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Cataflamtól nem, az gyulladásgátló. A másiktól lehet, mert az az idegrendszerre hat. Ne használd folyamatosan, csak alkalmanként.
2019. ápr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

A frontin nem fájdalom csillapító hanem egy erős nyugtató gyakorlatilag ugyan az mint a xanax.


[link]

2019. ápr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi ezt nem ide akartam írni.
2019. ápr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Az ilyen sima fájdalomcsillapítókra sose szoksz rá. A morfiumra ra lehet. De azt te úgysem kapsz a patikába.
2019. ápr. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden fájdalomcsillapítóra rá lehet szokni, ha mást nem a hatása lesz gyengébb. Ezt már magamon tapasztalom, de sok-sok év után. Ha migréned van megváltás lenne a kifejezett arra ható rohamoldó.
2019. ápr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm szépen a sok választ! :)
2019. ápr. 25. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!