Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Megrázott 220v. Lehet bajom tole es mit csináljak?

Most a hosszabitóbM volt az átalakito tolto, alulrol megmarkoltam es a ket kiallo cucchoz hozzaertem és megrázott, a testem jobb felso resze meg jobb karomban ereztem, kis dolgot meg mindig erzek leginkabb keuemben, de lehet csak bekepzelem. Kuldok kepet hogy elkepzeljetek mit markoltam meg, es nemtudom ilyen 220 e ez, vagy kevesebb?

[link]

A hosszu volt bent, a kis kiallo kicsi amit nem vettem eszre, azt fogtam meg es az razott meg.17f

Keress kérdéseket hasonló témákban: áram, baleset, baj, betegség

ápr. 20. 21:37  Privát üzenet  

A válaszok
Ez biza 220 volt (mindkét értelemben). Nem tudom hol vetted ezt az adaptert, de dobd ki, életveszélyes! Most már nem kell csinálnod semmit, csak legközelebb figyelj oda, hogy ilyen életveszélyes adaptereket ne dugj be sehova.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont ápr. 20. 21:42 Privát üzenet
Doros nevű felhasználó válasza:

Még tűrhetően megúsztad, én repültem már egy rossz fogás miatt két métert. Gondolom, azért nem többet, mert ott volt a fal.

Nem tudom, van-e tartós hátránya, semmi problémám nem volt. de óvatosabb lettem, az tuti.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont ápr. 20. 21:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az volt a baj valahogy kijott a kicsi de visszadugtam azota. Ettol fuggetlenul kicsit erzek valamit jobb kezemben, foleg az ujjaimban, a kettoben amivel hozzaertem. Erdemes csinalni valamit vagy hagyjam holnap meglatjuk? Szivemet nem erte, nem ereztem, odaig nem ment el.

# 3/10Időpont ápr. 20. 21:46 Privát üzenet

"Mi a teendő, ha valakit áramütés ér?

Ha kisebb áramütés éri, és képes lábra állni, komolyabb panaszai nincsenek, akkor keressen fel egy orvost vagy a legközelebbi kórházat! Ha szívritmuszavarokat, légszomjat, szívremegést, heves szívdobogást tapasztal, azonnal hívjon mentőt!"

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont ápr. 20. 21:49 Privát üzenet
Ha itt írogatsz, akkor nagy bajod nem lehet, de a szívritmusod megzavarodhat, és a sóháztartásod is borulhat. Mindenképpen menj be az ügyeletre.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont ápr. 20. 21:52 Privát üzenet
Nem hiszem hogy maradandó bajod lett. Az adaptert viszont akkor is dobd ki. Nem felel meg az érintésvédelmi szabályoknak, ha szabadon lehet feszültség alatt lévő része. Az életeddel játszol.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont ápr. 20. 21:52 Privát üzenet
Ügyeletre menj be! EKG-t fognak csinálni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont ápr. 20. 22:03 Privát üzenet
Sztrogoff nevű felhasználó válasza:

Ennek egyébként nem kéne nem ráznia, ha az Euro ki van hajtva?

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont ápr. 20. 22:33 Privát üzenet
Amelyik villa ki van hajtva az aktív. Ha mindegyik ki van hajtva mindegyik áram alá kerül.. az se volt normális, aki ezt a konstrukciót így elfogadta és gyártósorra engedte.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont ápr. 20. 22:39 Privát üzenet
Sztrogoff nevű felhasználó válasza:

Az angolt én nem látom kihajthatónak, csak az ál- védőérintkezőt, de az meg nincs kihajtva.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont ápr. 20. 23:14 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Megrázott az áram, lehet belőle bajom?
Megrázott az áram, lehet bajom?
Megrázott egy cinező/forrasztópáka, lehet bajom?
Megrázott az áram? Lehet bajom?
Ha megrázott a karácsonyfa égő, miért nem lett semmi bajom?
Délelőtt megrázott az áram. Lehet valami bajom?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!