Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes lenne elmennem orvoshoz?

Érdemes lenne elmennem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Nemrég fogászati gócot találtak nálam, ki is műtötték, azonban a doktor úr szavaiból ítélve a gyulladás a szív és érrendszerben is okozhat problémát. Néha előfordul, hogy enyhén ugyan, de szívdobogás érzésem van és sóhajtozok (nem feltétlenül egyszerre), melyet eddig a stresszre fogtam, azonban elgondolkodtam talán ez is lehet a háttérben. Más tünetet nem érzékelek, a góc által korabban okozott mellékhatások (pl. bőrkiütés) szépen múlnak. Május közepén hosszabb időre (3hónap) külföldre utazom. Repültem a góc felfedezése előtt is, de most aggódom nehogy bajom legyen a repülőút vagy a több hónapnyi kint tartózkodás alatt. Érdemes lenne ellátogatnom orvoshoz (ha igen, egyáltalán hova?) vagy csak túlaggódom? Októberben tüdőszűrőm negatív lett, januárban laboron is voltam, szintén jó eredményekkel. 1 hónapja alkalmassági vizsgálaton jártam, ahol meghallgatta a szívemet is a doktornő, de nem jelzett problémát. A kérdés azért lényeges, mert mindenképpen magándoktorhoz szeretnék menni, azonban feleslegesen nem szeretnék pénzt kidobni.

2019. ápr. 23. 21:00
 1/5 A kérdező kommentje:
A kiírásban elfelejtettem leírni, hogy 22 éves vagyok és családunkban nem jellemző a szívbetegség. (Magas vérnyomás előfordul, de egyéb betegség tüneteként.)
2019. ápr. 23. 21:02
 2/5 anonim ***** válasza:
Szív ultrahangot csináltass, abból kiderül minden. Amikor gócos fogat húznak, vagy kezelnek, érdemes antibiotikumos védelemben csináltatni.
2019. ápr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A kezelés előtti napokban kaptam antibiotikumot, valamint a kezelés után 2 napig még szednem kellett. Köszönöm a választ!
2019. ápr. 23. 21:20
 4/5 anonim ***** válasza:

2 ez nem kívánság műsor.Majd elvégzik ,ha ide küldi a házi orvosa .

Kérdező menjél menjél magán dokihoz,itt is azt eredményt kapod ,mint állami vizsgáló helyen,csak itt ezt megfizeted.

A vizsgálat pikantériája az lesz,hogy ugyan az a doki vizsgál,aki Tb sen is vizsgálna .

Nagyon sok esetben a magán rendelőben nincsenek is olyan korszerű gépek,mint a Tb vizsgálóban .

2019. ápr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A magánorvos csak az időpont miatt jelentős. Ha kiutazás előtt szeretném vizsgáltatni magam nem hiszem, hogy sztk-ban minden meglenne ilyen hamar.
2019. ápr. 23. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!