Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikrohamot hogyan lehetne...

Pánikrohamot hogyan lehetne megszüntetni?

Figyelt kérdés
Igazából,úgy kezdődik,hogy izzadok de nagyon,elkezdek szédülni,elkezdenek zsibbadni a végtagjaim,és elvilágosodni a kép.

#pánikbetegség #pénikroham
2019. ápr. 24. 03:05
 1/6 A kérdező kommentje:
+ ugye vannak iskolai kirándulások stb.. azokra nem merek elmenni,mert mindig pánikolok hogy elájulok,meg minden.
2019. ápr. 24. 03:08
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugtatóval.
2019. ápr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Rendezzél el magad körül mindent, ami miatt feszült lehetsz, legyen nyugodt a lelkiismereted. Legyél jó az emberekhez, szeresd magad! Tudnod kell, hogy a pánikroham nem tud elpusztítani, csak megijeszteni, de azt nagyon! Együtt érzek Veled, mert nekem is ez volt. Azt hittem belehalok, de még élek, és nem is akárhogy. Ne add fel, erősebbnek kell lenned, mint a pánik! Ne ijedj meg az ijesztegetésétől, bár ijesztők a tünetek, de a Te kezedben van a sorsod, és rá fogsz jönni, hogy a félelmetes oroszlán csak egy nyávogó kiscica, nincs ereje feletted!

Pihenj eleget, ne hajtsd túl magad!

Sok sikert! ;)

2019. ápr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia! Ahogy elottem is irtak, a panikroham nagyon ijeszto, de nem ol meg, meg ha ilyen erzeseid is vannak. Ha egy azonnali seigitseg kell, amivel meg szeretned szuntetni a rohamot, akkor 2 dolgot tudok javasolni:


1. A panik kozben a tested felporog, szapora lesz a legzesed es a szivveresed, esetleg a gondolataid is nagyon rohannak, es ezek ijeszto tunetek, de ez a folyamat megfordithato. Probalj egy kicsit koncentralni a roham kozben, még ha ez nehezen menne is, es tudatosan lelassitani a legzesed ugy, hogy amikor levegot veszel az 4-5 vagy akar 6 masodpercig tartson (ennel tovabb nem szukseges), aztan fujd ki szinten ugyanilyen lassan. Mielott ujra levegot vennel tarts egy 2-3 masodperces szunetet. Fontos, hogy a 4-5-6 masodperces be- es kilegzes nem azt jelenti, hogy 2 masodperc alatt levegot veszel, aztan benttartod tovabbi 3-4 masodpercig, hanem az elnyujtott, lelassitott legzes az, ami el fog lazitani. Szoval ujra roviden: 4-5-6mp belegzes, egybol 4-5-6mp kilegezes, aztan 2-3mp szunet es megint lassu belegzes.

Az, hogy 4 vagy 5 vagy 6mp a megfelelo toled fugg. Mivel irtad h iskolas vagy valoszinuleg 4-5mp is eleg lesz, kiserletezz. Kb 15-20 ilyen lassitott legzesnek mar segitenie kell, ha folytatod hamar elerhetsz egy ellazultabb allapotot.


2. Ha a relaxacios legyesgyakorlattal mar ellazitottad magad, akkor a gondolataidat tovabb lassithatod ezzel az egyszeru technikaval: probalj egy targyat magad ele tenni, es lassan magadban megofgalmazva beszelni rola. Fontos, hogy ne az erzeseidrol beszelj ezalkalommal, hanem csak objektiven (targyilagosan) megfigyelni es korulirni.

Peldaul vegyuk azt, hogy egy ujsagot teszel magad ele.

Helyes megfigyeles, igy csinald: ez egy megyei folyoirat, amibol a helyiek ertesulhetnek a kornyeket erinto kerdesekrol es erdekes informaciokrol. Hetente jelenik meg. Ez a mult heti kiadas. A fooldalon van egy cikk egy kiallitasrol. Hagyomanyos papirra nyomtatjak. Nem hasznalnak szineket a nyomtatashoz, csak fekete-feher minden tartalom. Stb.

Helytelen megfigyeles, ne igy csinald: Ez a kedvenc ujsagom, mert mindig benne van egy rovid kepregeny Garfieldrol. Az illata emlekeztet az elso alt.sulis konyveimre. Szeretem mert a tesom is ezt olvassa. Stb.

A gyakorlat lenyege a koncentracio, es az osszezavarodott erzelmeink rohamanak megallitasa azzal, hogz egy picit nem figyelunk rajuk.


Legtobbszor ennyi eleg, hogy megallitsd a rohamot, csak koncentralj, es 1.) iranyisd a legzesedet es 2.) lassitsd gondolataidat a lassu, reszletes megfigyeles segitsegevel. Milyen gyakran van panikrohamod? Ha gyakoriak a rohamok, akkor valoszinuleg a lelked szeretne uzenni, hogy nem erzi teljesen komfortosan magat. Esetleg valamilyen trauma ert, erzelmileg megterhel a kornyezeted (talan a kozvetlen kornyezeted, a csaladod, baratod), egyedul erzed magad es egyedul nem eleg erosnek hogy felulkerekedj a helyzeteden, allando lelki nyomasnak vagy kiteve, vagy akkora feladat van elotted, ami meghaladja az erodet, de nem akarsz tudomast venni rola, es meg szamos oka lehet, mindenkinek mas es mas. Irhatsz priviben ha akarsz, de itt a kozosben is. Veled vagyunk mind, meg fogsz gyogyulni.

2019. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló!

Én köszönöm ez óriási segítség számomra . Sajnos az elmúlt hónapokban én is a pánikot tapasztalom , most megyek első alkalommal pszihológushoz , ugyan azok a tüneteim mint a kérdezőnek kiegészítve magas pulzussal és hányással . Ez rendkívül nehéz betegség , sosem hittem volna hogy egyszer majd itt fogom nézegetni mit tegyek hogy egyáltalàn munkába el tudjak indulni . Rengeteg vizsgálaton vagyok túl persze minden leletem jó , kivéve szívultrahang az egyik pitvar tágabb az állandó magas pulzus miatt , erre kaptam pulzus csökkentőt nem igazán használ...

Jobbulást és kitartást kedves kérdező!

2019. máj. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,bocsánat hogy csak most írok,de nekem is nagyon nagy segítség. Köszönöm!
2019. máj. 8. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!