Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koponya MR lelet értelmezésébe...

Doresz9 kérdése:

Koponya MR lelet értelmezésében segítene valaki? Neurológusnál voltam már vele, de nem adott rá választ hogy mi lehet csak hogy egy éven belül kellene majd egy MR, valaki letudná nekem írni hogy mi van benne?

Figyelt kérdés
Elküldtem MR-re mert aurás migrénem van meg zsibbad a fél arcom már 2 hónapja. Ezt írták a leletre: Bal oldalon az oldalkamra occipitalis szarva mellett egy kb. 12x11x7 mm-es, szabálytalan alakú, a T2 jellegű méréseken magas jeladású, kissé inhomogén képlet van. T1-n nagyon bizonytalanul alacsony jellel sejthető. Szintén bal oldalon frontalisan subcorticalisan egy 2-3 mm-es, közel kerek, T2-n magas jelű laesio van. A jobb oldalkamra frontalis szarva mellett közvetlenül szintén egy pár milliméteres T2-beli jelfokozódás észlelhető. Más egyértelmű jelzavar az agyállományban nem észlelhető. A jobb oldali tonsilla 1-2 mm-rel túlér a foramen magnum szintjén. Érdemi térszűkítő hatása azonban nincs. A bal nervus trigeminust gelülről keresztezi egy cerebellaris artéria, de egyértelmű érintkezés, kompresszió a két képlet közt nem mutatható ki. A bal oldali sinus transversus gracilisnak látszik, de csak részben került a vizsgálati régióba. Vélhetően fejlődési variációról van szó. Vélemény: Egy-egy apró fehérállományi elváltozás mindkét oldalon frontalisan illetve bal oldalon occipitalisan. Jobb oldalon minimálisan mélyebben álló kisagyi tonsilla.

2019. ápr. 24. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem keress fel egy másik orvost, vagy a webbeteg weboldalon fizetős sms-ért cserébe megkérdezhetsz egy orvost.
2019. ápr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Röviden fejlődési "rendellenesség", ami valójában szinte mindenkinél előfordulhat. Nem okoz gondot.


A fehérállományi lézió több okból is lehet, itt nem tumorról van szó nyugi.

Egy barátom MR képén 6 apró lézió volt, lehet fejre mért ütés vagy mikro stroke eredménye.


Gyaníthatóan nagyon sok embernél van ilyen de fel se ismerik.


Azért érdemes lenne elmenni egy másik neurológushoz is és megmutatni neki, hogy kizárjon komolyabb betegségeket.

2019. ápr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Én nem vagyok orvos,az MR vizsgálat után sem tudtam meg többet a 2.sztrók után .Neurológus prof.hoz mentem.aki megnézte a felvételt,és nagyon sok elmeszesedett eret talált . A bal oldalon az agy kivan szitásodva .Ki írt pár vizsgálatot,és gyógyszert is ,amit az állami kórházban nem,mert drága.

Ennek ellenére,pont ez előzővő évben lévő sztrókot után 1 évvel agytörzsi sztrókot kaptam .Éjnek idején,télen,rohamkocsival szállítottak kb 160 km re egy ér sebészeti klinikára.Azonnal műtöttek is .

Nagyon sok szerencse kellett ahhoz,hogy életben maradjak,és semmilyen fogyatékosság ne maradjon utána .

Az orvos elmondása szerint,1000 ből egy embert sikerül így megmenteni .A kórház jelezte,jun.végén vár vissza kontrollra .

2019. ápr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia.

Vegul mit mondott az orvosod?

2020. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!