Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami bajom ha többet...

Lehet valami bajom ha többet veszek be Cataflam-ból?

Figyelt kérdés

Az van, hogy fáj a fogam! Voltam orvosnál és gyulladáscsökkentőt írt fel (valszeg fogbél gyulladás).


Van a 25mg-os, annak dobozára az van írva, hogy max 75 mg-ot lehet bevnni, tehát 3 bogyó.


Van az 50mg-os, annak dobozára az van írva, hogy max. 150mg, szintén 3 bogyó.


Namost nekem 2-3 óránként be kell vennem mert megőrülök úgy fáj.

Eddig bevett adagok:

00:00 25mg

04:00 25mg

07:00 25mg

10:00 50mg

13:30 50mg

17:30 25mg


Szerintem be fogok venni 20:00-kor is 50mg-ot

Majd 00:00 25mg, hogy tudjak aludni.


Ez így 275mg 1 nap... lehet valami komoly bajom?


Van itthon még Demalgon is, de az tegnap nem segített :(



2019. ápr. 26. 19:24
 1/8 A kérdező kommentje:
24/F 62kg
2019. ápr. 26. 19:25
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyulladásra próbáld meg inkább az ibuprofent. A leggyorsabban a Spedifen hat, a 600 mg-os, vízben oldódó por. Abból letolhatsz még egyet, ha nem elég, akár kettőt is 24 óra alatt, de ne csináld egy-két napnál tovább, mert a veséd nem fog örülni.
2019. ápr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sok folyadékkal nem tudnám ezt megoldani? A gyógyszereket 4dl vízzel szoktam bevenni.
2019. ápr. 26. 19:30
 4/8 anonim ***** válasza:
A Cataflam és társai nem így hatnak.Pár napig minimum szedned kell hogy hasson es nem szabad túllépni a napi adagot.Bajod nem hinném hogy lenne de nem fog ìgy csak úgy hatni, hanem rendszeresen szedni kellene a napi 3 szemet es várni.Jobbulást:))És ne vegyél be többet ...a gyomrod is tönkreteszi.
2019. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Amúgy Dalacin a neve a gyulladáscsökkentőnek.


De ha egyszerűen nem bírom ki mégis mi a fenét csináljak? Higgyétek el nem lehet meglenni ezzel...vagy a gyógyszer öl meg vagy a fájdalom :(

2019. ápr. 26. 19:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Okozhat gyomorvérzést a túladagolás. Nem kell hisztizni, fogfájásra Demalgont ajánlanak.
2019. ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fogfájásra a Cataflam jó szokott lenni. A maximális napi dózisa 200 mg. Ha önmagában nem elég vegyél mellé paracetamolt, gyógyszertárban vény nélkül kapható, annak a max napi adagja 4 g többet semmi esetre sem szabad belőle bevenni.

Ha nem szedsz gyomorvédőt akkor most amíg ennyi fájdalomcsillapítót szedsz mindenképpen kellene, pl. napi 40 mg Pantoprazolt. Ezt háziorvos tudja felírni, de mivel most hétvége jön vény nélkül kapható Quamatel is megteszi.

2019. ápr. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6-os van itthon demalgon... vettem be és nem csinált semmit!!!

Amúgy Demalgont már nem gyártanak.

2019. ápr. 27. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!