Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért a rákot adja ki mindjárt...

Miért a rákot adja ki mindjárt az internet?

Figyelt kérdés

Bármire rakeresek rögtön rákot ad ki.


Például, megnezem mitől fájhat a hátam, akkor rögtön ezt adja ki, hogy gerinctajeki tumor okozhatja. Vagy például a mellkas és a fejfájás. Mellkasi fájdalomra rögtön szivroham, tüdőrák.. Miért riogatjak feleslegesen az embereket? Miért nem lehetne a banális dolgokkal kezdeni?



2019. ápr. 28. 00:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert az Internet nem orvos, az emberek szeretnek riadozni, és mellesleg a rák annyiféle tünetet produkálhat, hogy szó szerint bármi lehet akár az is.
2019. ápr. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért mert a legtöbb fájdalom az tünete lehet lehet a ráknak is. De az ilyen oldalakon általában leírják, hogy mi minden más is lehet a fájdalomnak a hátterében. Mondjuk azt a részt tehetnék az oldal tetejére az alja helyett.
2019. ápr. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyrést azért, mert egy tünetet ezernyi betegség is okozhat. Az már más kérdés, hogy az esetek 99,9%-ában valami sokkal enyhébb dologról van szó.

Másrészt meg tudod, ameddig a weboldalak fenntartói a látogatottságból szereznek pénzt, addig több olyan (hatásvadász) írás fog születni, ami jobban vonzza az olvasót. Márpedig a "fáj a lábad? lehet, hogy végstádiumú rákod van" címre többen fognak kattintani, mint egy csonthártyagyulladásról szóló cikk.


Viszont az is igaz, hogy egyik osztálytársamnak az apja, ha rákra gyanakszik a lábfájása miatt, lehet, hogy még most is élne... így csak akkor foglalkozott a tünetekkel, amikor már menthetetlen volt.

Igen, ő csak az a szerencsétlen egy ezrelék, és természetesen nem szabad egyszerre mindenről a legrosszabbra gondolni, de néha azért nem baj, ha az ember ilyesmikről is tud. Akár még életet is menthet.

2019. ápr. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én felfáztam, vesegyulladást kaptam és rákerestem a tüneteim alapján, hogy milyen gyógyszerek ajánlottak és nekem is rákot adott ki. Szóval internetet a legnagyobb hülyeség betegségek orvosolására használni.
2019. ápr. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem "jobb félni, mint megijedni" alapon íródnak a cikkek. Inkább feszülj rá kicsit és menj el vizsgálatra időben, mint hogy ne tudj a veszélyről, le se tojd az egészet és akkor menj, ha már késő.
2019. ápr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tény, hogy legtöbbször csak ártanak az ilyen írások. Drasztikusan növelik a hypochonderek számát, szorongást, pánikbetegséget okoznak és nehezítik az orvosok dolgát. Azonban jópár embert azért megmentenek ezek a cikkek. Nem egy személlyel találkoztam munkám során a kórházban, aki az online ijesztgetés miatt ment el kivizsgáltatni magát és sajnos nem szép eredményei születtek. De legalább volt esély a gyógyulásra, mert időben el tudták kezdeni a kezelés.


Sajnos itt Gyakorin is volt egy eset, amikor az illető hetek óta véreset székelt és kérdezte, hogy mi lehet ez. Felsoroltam neki, hogy milyen valószínűsíthető problémák okozhatják (aranyér, végbélrepedés, fekélyek, gyulladásos bélbetegségek, stb.), de a lelkére kötöttem, hogy azért menjel el egy alapos kivizsgálásra, mert fennáll a rák esélye. Reméltem, hogy találnak egy csúnya aranyeret, megműtik és meggyógyul. Másfél hónapig nem hallottam róla. Egy nap aztán írt: végstádiumú vastagbéltumor, áttétekkel, palliatív terápiát kap, hónapjai vannak csak hátra. Hát ilyen az élet... :(

2019. ápr. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!