Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fog húzás fájdalmas?

Hinimini kérdése:

Fog húzás fájdalmas?

Figyelt kérdés

17-éves vagyok és 7évesen kaptam egy agyvérzést ami miatt fél oldalam bénult de Aspirin Protect 100mg szedek minden nap erre lehet fogat huzatni?

Második kérdésem az hogy még nem huztak fogat életembe gyökérkezeltek és tömtek de még fogat nem huztak... az faj? Gondolom nem mert be adjak a zsibbasztót


2019. ápr. 30. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet.Nem tudom ez a gyógyszer Tb támogatott e,szerintem nem .

ASA Protect ugyan ez,de ez Tb támogatott,nem teljes áras .

Csak a gyártók különböznek,és Tb, csak az egyiket támogatja. .A foghúzás sem fáj,az inyekció is csak kellemetlen .

Húzás után vegyél be 1 Kataflan fájdalom csillapitót.Mire elmúlik a zsibbadás ,ár ez is hat .

2019. ápr. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg majd az orvosodat mindenképpen szólj neki hogy szeded... Én meg sem éreztem a foghúzást... Nekem a fúrás rosszabb volt
2019. ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az aszpirinnal kapcsolatban kérdezd meg a fogorvosodat, náluk nyilván van szakmai ajánlás. Az acetilszalicilsav gátolja a vérlemezke működést, lassabban áll el a vérzés, lassúbb a sebgyógyulás.

Maga a foghúzás az érzéstelenítő injekció mellett nem igazán fájdalmas, legfeljebb kellemetlen (érzékeny lelkűeknek), amikor hallja a szövetek recsegését. Hogy utána mennyire fáj, az attól is függ, hogy a fog hol helyezkedett el a fogsorban, mennyire kapcsolódott a fogmederhez és húzás közben milyen lágyszöveti sérülések következtek be, de ez fájdalomcsillapítóval ellensúlyozható. Arra emlékszem, hogy amikor harmincas éveim elején húztak egy hátsó nagyőrlőt (talán a 7-est), akkor utána vagy fél napig nagyon fájt. Amikor negyvenes éveimben húztak a másik oldalon egy utolsót (bal felső 8-as), az mintha meg sem történt volna. Persze nem tudom, hogy ez mennyire függvénye a fogorvos gyakorlati ügyességének vagy a fog elhelyezkedésének.

2019. ápr. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!