Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Idegen érzés, mi lehet ez?

Idegen érzés, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Régen volt már, de ma előjött egy stresszesnek mondható szituban. Nagyon hirtelen jött, olyan érzés, mintha be lennék szívva, vagy gyógyszerezve. Kissé kívülről látom magam, a külvilág is álomszerű. Tudok értelmesen beszélni, meg működni, csak előjön ez az érzés, erősen, majd halványul, aztán lassan elmulik. Mi lehet ez? Elég nehéz körülírni, de talán így érthető annak aki már átélte.
2019. máj. 9. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:

“mintha be lennék szívva, vagy gyógyszerezve.“


Erről arra következtetek, hogy flashback -ed van olyankor.

2019. máj. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Deperszonalizáció?
2019. máj. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt deperszonalizációnak hívják, és a stressztől, szorongástól van. Az agy próbál elkülönülni a szorongató helyzettől, és így tudja megoldani. A tünet kellemetlen, de nem veszélyes, nyugalomra elmúlik. Stresszre bármikor előjöhet, de amúgy teljesen normális. ha nem lenne ennyire szar, még azt is mondhatnánk, hogy fantasztikus produktuma az agynak.
2019. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Oh, köszönöm nektek, ezt a jelenséget nem ismertem.


Első : aranyos gondolat, de nem.

2019. máj. 9. 16:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem már ez az alap. Meg vagyok lepve ha elmúlik. Folyon olyan mintha be lennék szívval
2019. máj. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De aki nem szivott vagy gyógyszerezte be magát az honnan tudja hasonlitani a dolgot?
2019. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!