Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megcsinálják az MR vizsgálatot...

Megcsinálják az MR vizsgálatot kontrasztanyag nélkül is?

Figyelt kérdés
A neurológus kontrasztanyagos koponya MR vizsgálatra küldött. Azt írták,hogy szoptatás közben is lehet, de én nem akarom azt beadatni. Félek tőle,meg ez amúgyis valami idegenanyag. Migrén miatt küldött be egyébként. Ha azt akarom,hogy ne adják be,megcsinálják úgyis a vizsgálatot vagy kiakadnak rajta?

2019. máj. 9. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Megcsinálhatják, de szerintem a te esetedben nem lenne semmi értelme. Valószínűleg èrspecifikus vizsgálatot kért (szerintem), így nagyon fontos lenne. A kontrasztanyag, úgy tudom, 24 óra alatt kiürül a szervezetből. Szerintem engedd, hogy beadják, magaddal tolhatsz ki, ha emiatt nem lesz látható valami.
2019. máj. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha netán megcsinálnák a vizsgálatot, akkor is teljesen fölösleges lenne, mert kontrasztanyag nélkül nem látnak semmit, ennyi erövel akár el se menj.
2019. máj. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva szoptatok is, azért sem vagyok odáig ezért...nem nagyon akarom beadatni. Meg amugyis egy kesz trauma lesz nekem ez a vizsgálat...
2019. máj. 9. 15:56
 4/12 A kérdező kommentje:
De nem mindenki kap kontrasztanyagot...ennyi erovel minek van natív kontrasztanyag nélküli vizsgálat,ha anélkül nem látnak semmit..?
2019. máj. 9. 15:58
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Van olyan elváltozás, amihez nem kell kontraszanyag, anélkül is látszik - pl, nagy méretü daganat, de a migrén esetében semmi értelme, mert ott az érrendszert is feltétlen látniuk kell.

Másrészt a szoptatásra nincs hatással, és ha nagy stressz ez a vizsgálat, akkor értelmesebb lenne normálisan elvégeztetni, mert így garantáltan meg kell ismételni.

Az "idegen anyag" meg abszolút kipróbált dolog, sok millió embernél használták, és senkinek nem lett töle baja.

Gondolom, ha infúziót akartak adni szülésnél, akkor is tiltakoztál, mert az is idegen ayyag - semmi különbség sincs a két téma közt.

2019. máj. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért az oxitocin meg a gadolinium nem ugyanaz... De egyébként tényleg nincs akkor így elmennem vizsgálatra,ha nem akarom beadatni. Hát még átgondolom.
2019. máj. 9. 16:05
 7/12 A kérdező kommentje:
Nincs értelme beadatnom*
2019. máj. 9. 16:06
 8/12 A kérdező kommentje:
Vagyis elmennem... Majd csak sikerul kijavitani magam.
2019. máj. 9. 16:07
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező ne legyél buta..mi van ha neadjisten egy érrel van probléma az agyadban? Nem veszik észre, mert nem adattad be a kontrasztanyagot, vagy el se mentél...az szétpattan, onnantól pedig hatalmas szerencse kell, hogy megmaradj..nem ijesztgetni akarlak, de nagyobb katasztrófa lenne ha bármi bajod történne, mint az, hogy 1 napig esetleg nem szoptatsz..
2019. máj. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van. De akkor szerintem tobbet varok mint 24 orat.
2019. máj. 9. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!