Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szívzörej esetén szívbetegségr...

Szívzörej esetén szívbetegségre fizet a biztosító?

Figyelt kérdés

Nincs még se baleseti, se egészségbiztosításom, viszont most akarok kötni mindkettőt.

Tegnap voltam belgyógyásznál, aki szerint gyenge szívzörejem van, ezért beutalt ultrahangra is. Természetesen mindent le is írt, ahogy azt kell.

Ha kötök biztosítást, szívbetegséghez kapcsolódó műtétért fizet majd a biztosító?


Gugli szerint

"A szívzörej tulajdonképpen egy tünet, amit szíven belüli és azon kívüli betegség egyaránt okozhat."

"A szívzörej nem szívbetegség, de lehet annak a tünete."


Ugyanitt áll a kérdés:

milyen biztosításokat érdemes kötni, "jó ár-érték" arányban? :D


Köszönöm!


2019. máj. 11. 06:05
 1/4 A kérdező kommentje:
javítanék, szívbetegséghez kapcsolódó műtét, vagy pl. szívinfarktus esetén
2019. máj. 11. 06:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Erre nem kell biztosítást kötni, Magyarországon mindenkit

(magyarországi lakcímmel rendelkező magyar állampolgárt) biztosít a NEAK, fizet minden műtétet. Már ha ez volt a kérdés.

[link]

2019. máj. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem, nem ez volt. hanem ha pl. kötök egy biztosítást, és eltörik a kezem, fizet x összeget, ha műteni kell y összeget a biztosító. vagy ha az orrmandulámat kell kivenni, szintén fizet nekem x összeget a biztosító. ilyen téren gondoltam.
2019. máj. 12. 10:41
 4/4 anonim ***** válasza:
A biztosítók sem hülyék. Általában kikötés szokott lenni, hogy olyan betegségre nem érvényes a biztosítás, ami a megkötéskor már megvolt. Ez olyan, mint a Casco. Azt sem lehet a baleset után megkötni.
2019. máj. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!