Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tablettákat mivel lehetne...

Tablettákat mivel lehetne összetörni, porítani? Nagyobb mennyiségben, hogy ne kelljen kanállal szórakozni.

Figyelt kérdés

Alapesetben persze kanállal szoktam, de nagyobb mennyiséget mivel lehetne hatékonyan megoldani?

Tudom, vannak, akik könnyen lenyelik a hatalmas kapszulákat meg tablettákat.

Na ilyen tanácsot nem kérek, hogy nyeljem le egyben, köszönöm.

Nekem sosem ment.

Összetöröm még az Algopyrint is.

Most elkezdtem magnéziumot, kalciumot szedni, és nagyon nagyok.

Többet szeretnék összetörni, és egy kis gyógyszeres üvegben lenne nálam, hogy a suliban vízzel be tudjam venni nap közben.

Összetörtem jópárat rendesen kanállal, de a végén már a kezem is fájt, mert nem olyan könnyű összetörni őket.

Szóval van-e valami konyhai eszköz, amit ti szoktatok ilyen célra használni?


A kérdés azokhoz szól, akik szintén összetörik!!!


2019. máj. 11. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Tedd a vonatkerék alá. Fél másodperc és kész.
2019. máj. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ilyenkor mit érzel?
2019. máj. 11. 17:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Már miért kéne nagy mennyiségben összetörni? Az csak ellehetetleníti a normális adagolást.
2019. máj. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd vastagabb zacskóba és ess neki klopfolóval. Való igaz, gyógyszert nem aprítottam még így, de csokit meg magokat így szoktam szóval szerintem működnie kell.
2019. máj. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mozsár? Régen mikor tízen évesen én se nyeltem le semmilyen bogyót az otthoni konyhai kis mozsárban törtem össze.
2019. máj. 12. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem akarom mg-ra kimérni, hogy mennyit vegyek be belőle, de ha nálam van és nap közben tudok belőle néha bevenni, már az is jobb, mintha egyáltalán nem vennék be.


Korábban klopfolót már használtam gyógyszerhez, mert azon olyan filmbevonat volt, hogy kanállal nem tudtam széttörni.

De nem hiszem, hogy van olyan zacskó, ami ne szakadna szanaszét, ha klopfolóval esek neki.


Mozsár biztos jó, de nekünk nincs. Lehet azzal is szétmenne a csuklóm, mire egy adagot összezúzok.


Azért köszi a tippeket. Még agyalok.

Tök jó lenne, ha ezeket a dolgokat lehetne eleve por alakban kapni, hiszen amúgy is por, csak adnak hozzá segédanyagot, hogy össze tudják préselni tablettává.

C vitamint is lehet por formában kapni, és sokan így veszik, mert beleteszik pl teába.

2019. máj. 12. 13:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagy méretű a magnézium és a kalcium? Nem pezsgőtablettáról van itt szó? Mert akkor egy pohár vízben fel lehet oldani, és meginni, nem kell sem egyben lenyelni, sem összetörni.
2019. júl. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem pezsgotabletta. :)
2019. júl. 31. 05:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!