Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális, hogy még mindig nem...

Normális, hogy még mindig nem tudom beadni az inzulint? Én vagyok a béna?

Figyelt kérdés
Nem rég derült ki, hogy cukorbeteg vagyok, így kórházba kerültem. Már vagy egy hete próbálom megtanulni, de még mindig nem megy az inzulin beadása. Vércukrot mérni gond nélkül tudok, mert az ujjbegyszúrót csak odatartom és megnyomok egy gombot, de az inzulint nem bírom beadni magamnak. Ha más adja be, azzal semmi bajom, meg tudom, hogy nem fáj annyira, de egyszerűen képtelen vagyok beszúrni magamba a tollat, mindig bepánikolok tőle. Meg attól is félek, hogy elcseszem, rossz helyre szúrom, beletöröm magamba a tűt, meg ilyesmi, pedig már elmagyarázták, hogy nem lehet beletörni meg kb. elcseszni se nagyon. A személyzet már mind utál, amiért ilyen béna vagyok, volt, hogy le is csesztek, és ez csak még tovább ront a helyzeten. Másnak is ilyen nehezen ment? Utálom magamat, amiért ennyire béna vagyok :(

2019. máj. 12. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugi, bele fogsz jönni!
2019. máj. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De mennyi idő az átlag, ami alatt meg lehet tanulni? Mert velem már bunkók a nővérek, amiért még mindig nem tudom beadni magamnak.
2019. máj. 12. 15:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hàny èves vagy?


Én 19 évesen kerültem kórházba cukorbetegséggel, kedden mentem, szombaton jöttem. Apum is cukorbeteg szóval tudtam hogy kb mire szàmítsak. De tűfóbiám van, rettegtem (rettegek most is) a tűktől, filmekben is ha tűs jelenet van, mindig becsukom a szemem.


Nekem a kórházban 2 dolog segített, ami átlendített a ponton:

1, anyum közölte velem hogy addig úgysem fognak hazaengedni amíg nem tudom egyedül beadni (és nyilván nem akartam heteket benn lenni)

2, mint mondtam apum szintén cukorbeteg és az egyik alkalomkor amikor benn voltak meglátogatni, éppen kaja idő volt, én meg ott szenvedtem, nem mertem megszúrni magam, és akkor apum arcán megláttam azt a mérhetetlen szomorúsággal kevert csalódottságot, abban minden benne volt. Az hogy sajnál hogy én is ilyen lettem, hogy mennyire nehéz lesz ezután az életem,pláne ha meg sem merem szúrni magam. És ekkor kaptam egy hatalmas erőt, ez segített nekem.


Egyébként lassan 3 éve vagyok cukros, de néha még most is megremeg a kezem, meg elkap az agybaj hogy egyszerűen bárhova odateszem a tűt, épphogy odaérintem a bőrömhöz, már fáj. De ezen valahogy túl kell lenni.


Még az jutott eszembe, hogy hová adod be? Mert pl nekem csak combba mutattak a nővérkék, de nekem hasba sokkal könnyebben megy.


Ha bármi kérdésed lenne, vagy csak szeretnél beszélgetni róla, írj nyugodtan.

2019. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!