Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan nyomjam el a tűfóbiám...

Hogyan nyomjam el a tűfóbiám vérvétel közben?

Figyelt kérdés
Indokolatlanul rettegek a tűtől, egyszerűen nem bírom még a látványát se más emberek kezében, és már a vérvétel gondolatától is érzem hogy nedvesedik a szemem, és mindjárt elsírom magam. Tudom hogy túlreagálom az egészet, és muszáj, és fejben dől el, de mit tudnék tenni, hogy legalább annyira megnyugodjak, hogy ne sírjam el magam közben?

#vérvétel #tű #tűiszony
2019. máj. 12. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne nézz oda. Most már egyáltalán nem félek a tűtől, de régebben nagyon. Én ahogy beültem a székbe, már fordítottam is el a fejem, hogy még a leszorítót se lássam. A szememet is becsuktam, hogy a körülöttem lévőket se kelljen néznem.
2019. máj. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első mondja, ne nézz oda.

Nekem nem a tűvel volt bajom, hanem a vérrel. Annak sem kifejezetten a látványával, hanem a tudattal, hogy most belémböknek egy tűt, és szépen leszívják a véremet. Rendszerint nem néztem oda, és mélyeket lélegeztem, illetve szerencsémre édesanyám ápolónő, így legtöbbször ő végezte a dolgot, tudta mi a helyzet (de erről bármilyen nővért informálhatsz, hálás lesz érte, hogy előre szóltál hogy hajlamos vagy rosszul lenni.)

Azóta véradó lettem. Még mindig hajlamos vagyok a vége felé elszédülni a hirtelen vérveszteségtől, de mindig szólok már a szúrás előtt, hogy fektessék el nekem az ágyat, mert ilyen gondok szoktak lenni. A procedúra végeztével még fekszem kicsit, aztán mehetek a dolgomra.

2019. máj. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én arra gondolok, hogy milyen jó, hogy nem a hímvesszőmbe szúrják.
2019. máj. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!