Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 43 éves férjemnek végbéldagana...

43 éves férjemnek végbéldaganata van nyirokáttéttel és majáttéttel. Van valaki itt, aki átélte ezt?

Figyelt kérdés
Most tartunk a második kemonál, 3. után a máján lévő 2 daganatot( 1cm az egyik és 5 cm a másik) akarják operálni, utána sugár és kemo kombóval a végbelét célozzák meg. Van-e tapasztalata itt valakinek ezzel kapcsolatban? Saját gyógyulás vagy rokon, ismerős?

2019. máj. 15. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Rokonomnak volt, 61 évesen derült ki a betegsége és műtötték is, kemót is kapott. Sajnos neki nem sikerült kigyógyulnia. :-( Flavon lekvárt próbálta és a culevitet. Sugarat nem kapott. Esetleg a CBD olajat próbáltátok már? Egy másik ismerősömnek is ugyanez volt mint rokonomnál, ő azóta jól van, őt is műtötték, kemót kapott.
2019. máj. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Részvetem a rokonod miatt! :(

Igen, használja a CBD-t. De hogy hasznos-e, arról mem tudok nyilatkozni. Remelem hozzásegíti a gyógyuláshoz.

2019. máj. 15. 15:05
 3/12 A kérdező kommentje:

Senki nem tud nekem semmit irni???? :(

Túl van a májműtéten. 6 db góc volt benne, egyik az éren. Azt csak lekaparni tudták. Most kezdődik a további kezelés, decemberben pedig a végbélműtét. Meddig lehet még velem????? Nagyon félek...

2019. júl. 28. 12:54
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy aggódsz! De a májműtéten már túl vagytok, most radiokemoterápiát fog kapni végbélre - sugár kombinálva kemóval - utána kiveszik a végbéldaganatot is. Utána gondolom még megint kap kemoterápiát, hogy megakadályozzák a kiújulást.


Egyébként valóban együttérzek veled, nálunk édesapámnak februárban derült ki a végbéldaganat, távoli áttét akkor nem volt "csak" pár nyirokcsomó, viszont elég nagy a daganat. Azóta túl van a kemo és sugárterápián, ezen a héten MR és CT mennyire ment össze a daganat, és már tervezett műtétre ki is van írva szeptember elejére. Én is nagyon félek mennyire vált be a kezelés, illetve, hogy nem-e terjedt tovább február óta - állítólag kezelés közben nem nagyon szokott áttét adni, de csak a halál a biztos, ugye. Nekünk a jövő héten kiderül, akkor nézi meg a sebész az MR leletet.

2019. júl. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyébként ez egy jó fórum, ha gondolod írj oda is, sok hasznos tanácsot kaphatsz:


[link]

2019. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek olyan embert aki már kilenc éve tünetmentes végbéldaganat után.

Nem mindegy a daganat Grade száma - szövettanból kiderül - illetve mekkora a daganat, csak a rectumban van vagy továbbterjed a zsírtérbe?

2019. aug. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#4 Nem is számítottam rá, hogy valaki visszaír! Hálásan köszönöm!!!!! Apukádnak is drukkolok ezerrel!

Ma voltunk a sugárterápia megbeszélésén. Szept 16án kezdődik. Elvileg decemberben műtik és utana valóban még lesz utókezelés. Ma megkapta a pöttyöket is(átesett élete első tetoválásán). Izgul nagyon nagyon... És ideges. Előkerült a "majd ha újra áttét alakul ki" téma a dokitól. Nagyon fél, de azt mondta, soha nem adja fel!

A számok a következők:T3N1M1 GrII adenoca.

10 cmre van fent a rectumban és 6 cm hosszan. Elvileg csak 3 hónapra tehermentesítik a bélt, így márciusban visszavezetik!

De jó, hogy írt valaki!

2019. aug. 26. 20:19
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja igen. Sajnos a zsírrétegben is látják... ez hülye kerdés lesz, de ez nagy baj a nagy bajon felül?
2019. aug. 26. 20:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Hogy van azóta? Sikerült felépülnie?
2020. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Anno beszéltünk privátban. Engem is érdekel, hogy vagytok? Sikerült a végbélműtét? Jó egészséget a férjednek!
2020. jan. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!