Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Miért megy le a pulzusom, ha visszatartom a levegőt?

Kísérlet képpen volt rajtam szaturációmérő, azzal a céllal, hogy visszatartom a levegőt. Azt hittem, hogy lejjebb megy a szaturáció, de az maradt 96-97, inkább a szívverésem ment le (mert ugye azt is méri a szaturmérő) és az 50 alá lement, amikor már a 40-et karcolta, megijedtem és felhagytam a kísérlettel. De miért megy le a szívverésem, ha visszatartom a lélegzetem?

Keress kérdéseket hasonló témákban: levegő, pulzus, szaturáció

máj. 16. 11:57  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Főleg ennyire? Azt gondoltam, hogy majd a szaturáció fog leesni, de nem. Az miért nem esik?

# 1/5Időpont máj. 16. 11:59 Privát üzenet
Mert kevesebb oxigén jutott az agyadba .

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont máj. 16. 16:10 Privát üzenet
Mindenkinek lassúl a szívverése ha vissza tartja a levegőt.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont máj. 16. 16:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Jó, de mi ennek az oka?

# 4/5Időpont máj. 16. 23:29 Privát üzenet
Légzési arritmia. Azt hiszem reflex-mechanizmuson alapul. X.agyidegnek van benne szerepe.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont máj. 19. 20:54 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha kávét iszok akkor miért esik le a pulzusom?
Életem első pánikrohama egy hete volt. Azóta állandóan úgy érzem, kiugrik a szívem, kozben pedig 60 a pulzusom. Az normalis?
Miért szökik fel a pulzusom?
Úgy érzem, hogy össze-vissza ver a szívem, a pulzusom viszont normális ütemes. Csak beképzelem magamnak?
Alapesetben 72-76 a pulzusom, viszont amikor futópadon futok 15-20 percig, akkor a futópad mérője akár 150-160-at is mutat. Ez mennyire normális?
Miért megy le a pulzusom kb.50-re ha visszatartom a lélegzetemet?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!