Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kis adag alkoholtól is rettent...

Kis adag alkoholtól is rettentően rosszul vagyok másnap és harmadnap, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Orvost is fel szeretnék keresni a problémával, de úgy érzem nem vennének komolyan hiába állhat mögötte egy betegség esetleg. Azt mondanák, hogy akkor ne igyak alkoholt, ezért előbb tájékozódni szeretnék, hogy mi állhat a háttérben.

Pár éve amikor inni kezdtem még semmi bajom nem volt akármit csináltam, most 19 éves vagyok és 3 pohár italtól már hányok másnap, és rosszul vagyok napokig is. De ez a három pohár még arra se elég, hogy jobban becsiccsentsek, szóval nem is értem.

Vegetáriánus vagyok, így elgondolkodtam azon, mi van ha nem fogyasztok elég zsírt? Viszont akkor is az voltam, amikor évekkel ezelőtt semmi bajom nem volt az alkoholtól, úgyhogy nem gondolom, hogy emiatt lenne.

Kíváncsi vagyok minden tippre és feltvésekre ami csak eszetekbe jut. Ha valakinek hasonló tapasztalata van az is nagyszerű lenne.

Az is érdekel mit tudnátok ajánlani megelőzés képpen, mit egyek (ami nem hús), vagy milyen vitamint szedjek.



2019. máj. 16. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég sokba kerül egy ilyen kivizsgálás, mert alkohol dehidrogenáz és egyéb izoenzimek vizsgálatát kell elvégezni.
2019. máj. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

"Orvost is fel szeretnék keresni a problémával, de úgy érzem nem vennének komolyan..."

Valóban nem, hiszen az okos ember nem pisál, széllel szemben. Ha nem bírja az alkoholt, akkor nem iszik. Tudniillik nem kötelező. Én pl 27 éve absztinens vagyok.

60F

2019. máj. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Mennyi az a sok?

#2 Te magadtól döntöttél így? Mert tőlem elvette az Isten a lehetőséget, és ez elég dühítő. Itt nem arról van szó, hogy részegedni akarok, hanem egy pár pohárral meginni, mert fiatal vagyok és jól esne. Plusz olyan, mintha ki lennék rekesztve valahonnan, tekintve hogy mindenki iszik az ismerőseim közül. Te nem 19 évesen hagytad abba.

2019. máj. 18. 10:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan miket iszol de én egy pohár sörtől bortól is brutálisan másnapos vágyok pedig régen bírtam.

Ekkor kezdtem el hisztamin intoleranciában gondolkozni.

Ha nagyon-nagyon utána akarnál esetleg menni ezzel kezdeném.

2019. máj. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Neten utánanéztem, és felmerült bennem, hogy az lehet. Te nem vizsgáltattad meg magad?
2019. máj. 20. 09:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem vizsgáltatnám meg magam, nem innék semennyi alkoholt és kész.


Kis alkohol is maradandó károkat okoz, csak nem mérhetőek, nem maradsz le semmiről, ha nem iszol.


(élettanon tanultunk erről egyetemen, mielőtt a nem okoz károkat szöveggel jönne valaki)

2019. jún. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy ezt tanítják, de azt is mondják, hogy a gyógyszerek segítenek neked.. :) Nem szoktam mindennek hinni.
2019. jún. 13. 10:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Sejtszinten károsítanak, szinapszisokat tesz tönkre ha meg problémád van az alkohol bontásával, több ideig károsítja ezeket is.
2019. jún. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha májbajod van amiatt is hamarabb lehetsz rosszul, ha nem iszol elég vizet amiatt is, ha lemegy a cukrod amiatt is
2019. jún. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!