Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Furunkulus, mi a teendő?

Furunkulus, mi a teendő?

Figyelt kérdés
1-2 napja jelentkezett elég kellemetlen helyen (szinte az ánusz mellett)Viszont ma eléggé "bedurrant" rettenetesen fáj , ülni konkrétan nem tudok . Felhívtam a börgyógyászt , de csak 2 hét múlva adott időpontot. Van valami vény nélküli gyógyszer, kenőcs? Mert két hétig ( vagy ameddig kifakad) nem fogom bírni . Nagyon enyhe hőemelkedésem is volt , gondolom ezért . Ha van házi praktika az is jó.
2019. máj. 18. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Átérzem, nekem is volt. Nyers paradicsomszeletet rögzíts oda, az majd gyorsítja a kifakadást. Tapasztalat, és gyors jobbulást!
2019. máj. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha tályog - mert az szokott ezen a helyen lenni, és 2 napon belül nem ürül ki - menj a sebészetre! Ott ambulánsan ellátnak, nem kell bőrgyógyász!
2019. máj. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Meg próbálom a paradicsomot, köszönöm remélem segíteni fog.


Második. És ott fel vágják? Mert ha lehet azt elkerulnem.

2019. máj. 18. 18:02
 4/14 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem bocsánat

Első! És meddig hagyjam rajt? Vagy milyen időközönként kell cserélni?

2019. máj. 18. 18:05
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz vagyok. A paradicsomot legjobb egész éjszaka rajta hagyni, vagy minimum napközben 3 órát. A sebészeten rögtön felvágják lidocain injekciós érzéstelenítésben, nem fáj, nem kell félni! Viszont rögtön megszűnik a panasz, és nem kell szepszistől tartani.
2019. máj. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Semmilyen házi praktikával nem kell kisérletezni.

Általános sebészetre kell menni .Ha ez nincs tökéletesen eltávolítva ,hamarosan újra feltelik .

Eléggé kényes helyen van a seb szempontjából.

Lehet ez egy sipoly is .

2019. máj. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Estére megprobalom azért a paradicsomot, veszteni nem vesztek vele. :) Amúgy régebben is volt már ilyenre példa, volt hogy az agyekomon volt. De ennyire sosem fájt, és magától kifakadt.
2019. máj. 18. 20:49
 8/14 A kérdező kommentje:
Na fejlemény történt. Sajnos a paradicsomot nem tudtam sehogy se rögzíteni így nem is tettem fel estére. Ma megjobban "bedurrant" azt hittem besz@rok úgy fájt. Délután sikerült aludnom egy másfél órát talán. Aztan feleltem és észre vettem hogy megindult. Lezuhanyoztam, és betadinnel fertotlenitettem. Ha esetleg még nézitek az lenne a kérdésem hogy nyitva hagyjam, vagy esetleg ragasszam le?
2019. máj. 19. 19:33
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor jól van ha megindult... :) Mindent jól csináltál, és hagyd nyitva, holnap betadinozz megint. Most már csak kitisztul...
2019. máj. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát bízok benne én is :) köszönöm a segítséget!!
2019. máj. 19. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!