Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez már anorexia?

Ez már anorexia?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Szerintem alapból átlagos alkatom van (156 cm, 49 kg), de a tükörben mindig is kövérebbnek láttam magam. Folyton le akarok fogyni, hogy igazán vékony legyek, már egyszerűen rühellek tükörbe nézni, mert mindig csúnyának és dagadtnak érzem magam. 2 hete alig eszek egy nap, mert már nem tudtam mit tegyek amivel fogyhatnék, a sport mellett se láttam változást, szóval maradt a kalória csökkentés. Kevesebb mint napi 700-800 kalóriát eszek, éppen csak egy piciket reggel, délben és este. Elkezdték nekem mondogatni, hogy mennyire lefogytam és egyek már többet, de én valahogy mégis kövérnek látom magam. Ma szerintem 1000 kalóriát is ettem, és iszonyat bűntudatom van, újra dagadtnak látom magam és már szörnyű ez az érzés... Utálok a kajára gondolni, néha úgy ennék rendesebben, aztán valami gondolat jön, hogy nem, nem szabad enni, mert attól kövérebb leszek. Jelenleg 44 kg vagyok, folyamatosan számolom a kalóriákat, de valahányszor meglátom magam, undorodom az alakomtól...

Most ez micsoda? Mit tegyek? :(



2019. máj. 18. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Menj pszichiáterhez, neked segítség kell.
2019. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Ez sajnos az. Mindenképpen kérj segítséget családtagtól, vagy baráttól. Nagyon vigyázz magadra, mivel az evészavar nagyon veszélyes és bele is halhatsz.

Ha nem nagyon akarsz segítséget kérni akkor próbálj meg minden nap egy kicsivel többet enni (én is egyedül gyógyultam meg).

2019. máj. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Étkezési zavarod lehet. Szerintem nem 100% hogy segíteni fog az hogy minden nap egy kicsit többet egyél (és ezzel nem akarom leszólni az előttem válaszolót), de mint írtad az 1000 kalóriától is bűntudatod van. Én is így voltam vele.

Inkább a probléma okát kéne megkeresned..ez alatt azt értem hogy mi válthatta ki..és ezt nem biztos hogy egy csettintéssel tudni fogod..

Lehet ez megfelelési kényszer, a túlzott maximalistaság,a kontrol, a család,iskola, de az interneten látott modellek is..

Egy pszichológussal viszonylag hamar ki lehetne deríteni.. Bár őszintén szólva én csak utólag mentem el,pedig sokat segített volna akkor amikor benne voltam..

De ha tudod akkor valamelyik családtaggal,baráttal beszéld meg akiben megbízol.

Ennek az egésznek rossz vége lehet. ( szervek károsodása,kórházba kerülés stb.)



Ha bármiben tudok segíteni, szívesen válaszolok.

2019. máj. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Már bőven benne vagy a sűrűjében. Egyébként a HVG májusi Pszhichológia magazinja pont az evés- és testképzavarokról szól.

A fő probléma ezzel az, hogy a legtöbben azt gondoljátok, hogy van a test a létfontosságú szervekkel, csontokkal, izmokkal és azokra rárakódik a zsír, úgyhogy amikor fogyókúráztok, akkor a zsír majd szépen lemegy és akkor vidáman élhettek a felszabadult testtel tovább. Csakhogy a testnek van egy vészforgatókönyve arra, ha nem kap elég ételt, energiát. És nincs beleszólásod, ha egyszerűen nem eszel, akkor ez fog bekapcsolni. Ez pedig nem az a népmese, hogy koplalok és akkor elfogy rólam a zsír, hanem ez egy thriller vagy inkább horrorfilm a következő sztorival:


00. hét 01. nap 19. óra - Az elmúlt 18 órában drasztikusan lecsökkent a test működéséhez szükséges tápanyagbevitel. A test az agy irányítása alatt várakozó üzemmódba kapcsol.

00:02:13 - A várakozás eddig nem vezetett eredményre, az agy elrendeli a különböző helyeken (pl. májban, izmokban) raktározódó víz és fehérje felhasználását.

00:06:20 - Folyik a test víz- és fehérjekészleteinek fogyasztása, a test tulajdonosa ujjong, gondolván, hogy a mérleg által mutatott súlycsökkenés az "undorító" zsírszövet fogyását jelenti, pedig nem, hiszen az agy még nem adott utasítást a zsírszövet felhasználására.

00:10:04 - Telik az idő, zajlik a víz- és fehérjetartalékok felélése és végül bekapcsol a zsírszövet felhasználása is.

[A háttérsztori: az evolúció úgy programozta az embert, hogy ínséges időkben a test a legvégsőkig táplálja az agyat. Ezért valójában a fogyás annak köszönhető, hogy az agy felzabálja a testet. Fontos, hogy az agy a legvégsőkig cselekvőképes maradjon, mert ő képes megtalálni és felvenni az ételt. Természetesen van egy praktikussági sorrend, hogy mit zabál fel először és mit zabál fel utoljára az agy.]

00:11:06 - Az agy elgondolkodik azon, hogy a zsírszövetet is most már fel lehetne tálalni ebédre. Viszont mivel közvetlenül az agynak glükózra van szüksége, azt meg nem tud kinyerni a szalonnából, fontos hogy napi kb. 20 deka más dolgot is felhasználjon.

00:14:17 - A napi 20 dekát először a csontokból szopogatja ki az agy. Aztán jönnek sorban a szervek, a máj, a vese, a tüdő is hozzátesz valamennyit és természetesen az immunsejtek is megtizedelődnek. Praktikusan utoljára jön a szív. De az nem olyan biztos többé, hogy sorra kerül, mert az immunsejtek felzabálásával már akár júliusban kinyírhat egy influenza.


S mialatt a környezeted azt látja, hogy gyengülsz, áttetszővé válik a bőröd, egyre csontosabb vagy, meggörbülsz, mert nincs már izom, ami tartaná a gerinced, üressé válik a tekinteted, csomókban hullik a hajad, a fogyó fehérjétől felpuffadsz, a végtagjaid elvizesednek és most már kifejezetten ijesztő a külsőd, addig Te a tükörben még mindig egy dagadt csajt fogsz látni...

Nem lenne egyszerűbb szépen felkeresni egy jó pszichoterapeutát és feltárni a probléma gyökerét? A vezetett önismereti módszereknek nem csak az a haszna, hogy megmentik az életedet, de teljesen új életet, új lehetőségeket is nyersz vele, mert olyan dolgokat is megold, amikre addig azt hitted, hogy valami szükséges rossz, amivel együtt kell élni.

2019. máj. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ez sajnos betegseg keress felegy orvost es beazelj a szuleiddel rola
2019. jún. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Testképzavarod van, ebbe bele is lehet halni.
2019. jún. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagy? Jobban vagy már esetleg? Ha beszélgetni szeretnél, vagy bármi, akkor nyugodtan írj!😊
2020. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!