Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért lesz néha egy-egy...

Miért lesz néha egy-egy szőrszál drótszerű, más, mint a többi, kanyargós, tán halott?

Figyelt kérdés
A testem minden táján elő szokott fordulni néha, hogy találok egy-egy szőrszálat, amelynek más az érintése, mint az összes többi szőrszálamnak: hajamon, nemi szerven, hónaljon, hasamon, mintha kb. halott szőrszál lenne, fura... Miért történik ez a szőrszállal? És mit lehet tenni ellene?

#szőrszál #drótszerű
2019. máj. 19. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Az okát én sem tudom, de már nekem is nőtt ilyen kemény szőrszál. Fogd meg a tövénél és egy mozdulattal tépd ki.
2019. máj. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az szokott a sorsa lenni ösztönösen, de a kialakulásának az oka érdekel és hogy mit lehet tenni ellene.
2019. máj. 19. 13:15
 3/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Szerintem semmit nem lehet ellene tenni. A fene tudja, miért nőnek ilyen szőrszálak.
2019. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Neked van elő szőrszálad? Esetleg a szőrtüsző lehet "halott", de akkor nem nőne a szőr
2019. máj. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mi az az előszőrszál? Minden egyes szőrszál előtt pihének kéne nőnie...?


Világos hajú nőként amúgy a hasamon pl. alapból csak pihék nőnek, ha már a magyar nyelv megkülönbözteti a pihét a szőrtől, mégis ott fedeztem fel először és ott szoktam a leggyakrabban ilyen különleges drótos érzésű, kanyargósabb szőrszálat találni néha, pláne, hogy máshol értelemszerűen ritkán növesztek bundát a hajamon kívül, mégis találtam már mindenhol, ahol a leírásban is említettem.


Miért és mit lehet tenni ellene?


Mondjuk tán megfigyelhetem, hogy tán mindig ugyanott nő-e ilyen, mert akkor lehet, hogy tényleg egyszerűen az adott szőrtüszőim betegek vmiért és tán alapból drótosan növesztik ki az adott szőrszálakat, nem pedig később történik velük valami... Vagy nem tudom...


Tán kozmetikus tudna erre válaszolni, vagy tán fodrász, azaz szőrmester. :D

2019. máj. 19. 18:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Azokra a vastagabb, erősebb szőrszálakra gondolsz? A kezemen is van, a szőrtüszőnél van egy kisebb kiemelkedés. Két szőrszál nő, erős, vastag, fekete szőrrel. Nem halottabb, mint a többi szőr.
2019. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem elő,hanem élő. Arra utalt a válaszoló,hogy a hajszál,szőrszál nem él. Élettelen. Csak a szőrtüsző él,amiből kinő. Ha élne,fájdalmas lenne levágni.
2019. máj. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Te most komolyan nem érted a mondatot, ha nincs az e-n ékezet, pláne, hogy téged ismételtelek? Te atya Úristen...
2019. máj. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#6: Nem, olyanom nekem is van, de nem arra gondolok. Arra amúgy azt mondta kozmetikus és bőrgyógyász is, hogy NEM SZABAD hozzányúlni, csipesszel kihúzkodni a szálakat, csakis ollóval vágni, mert csúnya bajt csinálhat belül, veszélyes és csak egyre több szőrszál fog nőni belőle mindig.



#7: Köszönöm az értelmes választ. Értelemszerűen a halott szót átvitt értelemben írtam...


#4=#8: Oké, most már értem, a hetedik válaszoló értelmes magyarázatának segítségével (köszi!), hogy az első hozzászólásoddal mit akartál mondani. Bárcsak ne rontottad volna el a másodikkal, amelyre a megfelelő gomb megnyomása után tökéletesen tükrözi a felirat a szándékomat: "Szerinted ez a válasz nem hasznos." Sőt: nem csak nem hasznos, de még káros is, magadra nézve is, másokra nézve is, és kicsit még rám is, hogy felsőbbrendűen puffogsz haragosan és alázol névtelenül a névtelenségbe, tehát tevékenységed csak romboló hatású, rossz példát mutat másoknak is és téged is csak tönkre tesz, hiszen a harag lángja kívül és belül is éget. Ez egy kérdések számára feltalált és fenntartott oldal, amelyen minden válasznak a kérdezőt kéne segítenie válaszával. Az utolsó hozzászólásod (#8) nem felel meg ezen elvárásoknak, úgyhogy hiába volt az első hozzászólásod félig hasznos is, amit végre megértettem, éljen, ez a fölöslegesen felsőbbrendű alázós szörnyülködés elnyerte az első moderálandó hozzászólást általam, jeleztem is, hogy ajánlom a moderátor figyelmébe. Gratulálok! :)


Az eredeti kérdésemre pedig még mindig nem tudom a választ, sem azt, hogy miért van, sem azt, hogy mit lehet tenni ellene, úgyhogy a kérdés még mindig nyitott értelmes válaszolók felé. :)

2019. máj. 21. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!