Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik a kezdődő cukorbetegésg...

Mik a kezdődő cukorbetegésg tünetei?

Figyelt kérdés
Mivel jár, ha leesik az ember cukra?
2010. júl. 7. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha leesika cukrom, nekem gyomorremegésem van és fel akarok falni mindent ami körülöttem van
2010. júl. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A jezdődő cukorbetegséget ugy is észrelehet venni,hogy nagyon sokat iszol, éjszaka is.
2010. júl. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy néha leesik a cukorszint, nem cukorbetegség. Egyébként szédüléssel, remegéssel járhat.
2010. júl. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden éjszaka sokszor kimész pisilni és többet iszol, mint eddig.


Ha világéletedben napi 3 litert ittál és minden éjjel 2-szer voltál pisilni, nem vagy cukorbeteg. Ha esti dinnyeevés után éjjel pisilni rohangálsz, akkor sem.


Ha hirtelen alakulnak ki ezek a dolgok, az gyanús.

2010. júl. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
De lehet hirtelen fogyás is.
2010. júl. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szédülés, enyhe, de zavaró fejfájás, beszédzavar, gyengeség.. ezek szoktak lenni nekem, olyankor lefekszek egy órára, és miután felkelek, iszonyatos kényszert érzek hogy édességet egyek. Tudom, hogy menjek orvoshoz, de szerintetek ez az lehet?
2010. júl. 7. 12:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát,tényleg menj dokihoz.

De szerintem inkább leesett a vércukrod.

2010. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A kezdődő cukorbetegség nem jár tünettelés a cukor betegség is csak ritkán. A fokozott szomjúság a gyakori vizelés lehet egy tünet. Ha leesik a cukrod akkor remegés, fejfájás, meg amit leírtál rendben van. Viszont ha olyankor amikor ezek a tüneteid vannak nem eszel, elájulsz. Az, hogy valaki kívánja az édességet nem tünete a cukor betegségnek. Mindenki aki cukor függő (márpedig sokan vagyunk)időnként kívánja. Esetleg próbáld ki, hogy amikor remegni kezdesz elszopogatsz egy szőlő cukrot. Ha jobban leszel akkor lehet cukorbetegség, de lehet az is, hogy nagyon rendszertelenül étkezel és a szervezeted figyelmeztet.
2010. júl. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
*ha nem eszel elájulsz
2010. júl. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem, ezek inkább csak hirtelen leeső vércukorra és/vagy alacsony vérnyomásra utalhatnak. Persze, ettől még lehet, hogy a cukorbetegség kísérő tünetei. Patikákban mérnek vércukrot (éhgyomorra érdemes) és igen, a házidokihoz is érdemes lenne elnézni, elküld laborra, ott sok minden kiderülhet.
2010. júl. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!