Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a jele annak, ha kullancsos...

Mi a jele annak, ha kullancsosak vagyunk és a kullancs fertőzött?

Figyelt kérdés

Férjem össze szedett 2 kullancsot, néhány napja. Azt hitte valami seb és tett rá hidrogén-peroxidot és elpusztult a kullancs.

Ha fertőzött akkor Mia jelei?

Dokihoz nem akar menni,mert a munkahelyén most gond van.



#fertőzés #Kullancsosak
2019. máj. 21. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Megvan még a kullancs? Gyógyszertárban lehet kapni kullancs tesztet.
2019. máj. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kidobtuk,,,nem kellett volna?😲
2019. máj. 21. 22:11
 3/5 A kérdező kommentje:

Már egy hete ,hogy volt benne és még mindig piros,kemény.

Meddig lesz ilyen?

Doki nem foglalkozott vele azt mondta,hogy nincs piros karika akkor semmi baj.

2019. máj. 24. 17:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Igaza van.


Egyébként máskor ne dobd ki a kullancsot. Gyógyszertárban van teszt, amivel megállapítható, hogy fertőzött vagy nem.


Ez egy sima gyulladás jelenleg. Kend be fenistillel, vagy vmi gyulladáscsökkentővel.

2019. máj. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A csípés helyét kell figyelni. Ha terjed a piros folt, akkor van probléma. A kullancs teszt nem megbízható, mert 50-100 %-ban fertőzöttek a kullancsok a Lyme kórral. Ez nem azt jelenti, hogy el is kapta a férjed. 4-6 hét után lehet vérből kimutatni a fertőzöttséget, állítólag addig nem is érdemes orvoshoz menni. Ezeket az információkat a neten találtam. Inkább az agyhártyagyulladás a veszélyesebb. Engem is egy hete csípett meg egy kullancs, ezért utána jártam a dolognak.
2019. máj. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!