Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulaműtét, mire számíthatok?

Mandulaműtét, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sajnos ki kell venni a garatmandulámat.


A legjobban attól félek, hogy felébrednék altatás közben. Nameg a műtét után kegyetlen fájdalomról számolnak be mások. Tényleg annyira rossz?


2019. máj. 22. 05:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyugi, ha altatnak, nem lehet gond! Én nálad is jobban féltem, mégis könnyebb volt, mint hittem.


Altatás: előtte valami bogyót be kellett venni, majd hamarosan betoltak a műtőbe. Pedig tudtam volna menni, nem engedték. Betoltak, kérték a kezem, megláttam az injekciós tűt, majd frászt kaptam. De ahogy hozzám ért, már el is aludtam békésen. Félelem kiiktatva... :)


A szobában ébredtem arra, hogy egy nővérke ellenőrizget, hoz teát, stb...

Nekem már sok éve volt a műtét, így a fájdalom emléke is kétes már. Nyilván nem volt kellemes, de olyan pokolian sem éreztem magam azért!

Műtét napján bent aludtam még a kórházban. És nem tudom vettem-e be cataflámot ott helyben.

Az viszont biztos, hogy hétvégén engedtek haza, gyógyszertárak már zárva, messze, stb. 2 cataflámot szereztem a kórházban, hogy ha otthon fáj, bevehessem. De nem éreztem annyira rossznak, hogy bevegyem. Meg spórolgattam a két bogyót, hogy véletlenük mégis fájni kezd.... De nem kezdett annyira, és cssak múltak a napk, hetek, és azt vettem észre, hogy megmaradt a gyögyszer….

2019. máj. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az altatòorvos végig ott lesz, ne aggódj. Az egyik szobatàrsamnak kevés volt az altatás, de ő nem érzékelt belőle semmit, csak utólag mondták neki. Szerintem emiatt ne aggódj, tudják a dolgukat.

A fájdalom mindenkinél más. Van aki fájdalomcsillapítót is 1-2 napig szed, míg van aki 2 hétig.

Nekem pokolian fájt az első egy hétben, de előtte annyiszor volt mandulagyulladásom, hogy úgy voltam vele inkább fájjon műtét után, mint hogy az állandó gyulladàs kínozzon.

A fájdalom fokozatosan meg fog szűnni, 1-2 kritikus nap van, de arra meg ott a cataflam.

2019. máj. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!