Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyulladt aknés arcbőrre megoldás?

Gyulladt aknés arcbőrre megoldás?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve küzdök gyulladt aknékkal. Arcom mindét oldalán, ugyanott, van több, némelyik már csak heg, de van hogy begyullad, tapintásra érzékeny nagyon, illetve olyan mintha egy kis golyó lenne a bőröm alatt, még ha furán is hangzik.


Fél éve pedig az államra, állkapcsomra is átterjedt. Bőrgyógyásznál még nem voltam, előtte kiszeretnék próbálni még valamit, amit ajánlotok, hátha nekem is megoldás lesz a problémámra. Nagyon eltudja rontani az ember önképét egy ilyen. Tudom sajnos hogy hormon problémák is lehetnek a háttérben, ezért ha nem javul továbbra se akkor természetesen kivizsgáltatom magam.


Eddig teafaolajjal, aloe verával kenegetem, de nem látok változást sajnos.


Előre is köszönöm válaszotokat!



2019. máj. 22. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Kísérletezgetés helyett menj el egy kozmetikushoz.
2019. máj. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi a rutinod? Biztos hogy olyan szereket használsz amik jók a te bőrtipusodra? Van valami új szer amit kb akkor kezdtél el amikor ilyen lett a bőröd? Hány éves vagy? Nekem ami nagyon bejött az a fény terápia (neutrogena maszk) de nekem nem volt ennyire durva mint neked. Tényleg jobban járnál a bőrgyógyászattal + rendszeres kozmetika.
2019. máj. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs házi megoldás. De sajnos sok bőrgyógyász is csak antibiotikumot ír fel. Nekem gyógyszerész ajánlott egy vényköteles krémet, de az sem veszélytelen. És persze tudni kéne, mitől van, és azt kezelni.
2019. máj. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

25/l


A bőrgyógyászt azért "halasztom" mert a családban volt olyan, aki ugyanebbe a cipőbe járt mint Én, elment bőrgyógyászhoz, először fogamzásgátlót ajánlottak Neki, amit én szeretnék hanyagolni, 2 éve hagytam abba a szedését, bár akkoriban valóban nem voltak pattanásaim úgy egyáltalán, de párommal lassan családot tervezünk, ezért nem opció ez nekem. Aztán kapott egy erős gyógyszert, aminek szintúgy a mellékhatása az volt, hogy a teherbeesés a gyógyszer szedése alatt nem történik meg.


De hangsúlyozom, ha nem használ semmi, akkor természetesen bőrgyógyászhoz fordulok, nem vagyok magam ellensége, csak én próbáltam inkább nem mindent felkenni az arcomra, maradtam a természetes dolgoknál.


A kozmetikumokat azért nem hibáztatom, mert Én egyáltalán nem kentem alapozót soha az arcomra, aztán mikor megjelentek az aknék, már muszáj volt, mert nem túl esztétikus a látvány.

2019. máj. 22. 17:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért érdemes kozmetikushoz elmenni, mert ő nap, mint nap találkozik pattanásos bőrrel és van gyakorlata abban, hogy milyen típusú pattanásosságra mi a legjobb vagy sikeres gyógymód. Egy orvos nem foglalkozik a pattanásokkal, nem látja a kezelés hatását pl. 2 hetente, hanem rögtön belsődleges gyógyszereket ír fel. Az is lehet, hogy rossz módszert használsz bőrtisztításra, kezelésre.
2019. máj. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem elsőre a pomádé akné ugrott be, de itt egy még több lehetséges okkal foglalkozó cikk:

[link]

2019. máj. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hormonok rendben vannak?
2019. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!