Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van joga az orvosnak megütni...

Van joga az orvosnak megütni a betegét?

Figyelt kérdés

Apukám mesélte, hogy amikor fiatal volt, a körzeti fogorvosuk (akihez az egész városnak járni kellett, mert oda mehettél, ahová tartozol), mindig azzal kezdte a rendelést, hogy adott a páciensnek két hatalmas pofont, hogy most bőgje ki magát, ne a kezelés közben nyivákoljon.

Ill sokszor húzott érzéstelenítés nélkül, volt, akinek eltörte az állkapcsát.

Nem volt soha feljelentés ellene, békésen ment nyugdíjba. Mindenki tudta, mekkora egy állat, de nem panaszkodtak.

(vidék, 1970-es évek)


Ugyanígy amikor anyu kicsi volt, őt is úgy felképelte az orvosa, hogy csengett bele a füle, mert hogy a mandulákat csak úgy lehet kiszedni, ha feldagadnak, ahhoz meg sírni kell a gyereknek. Ha ütik, akkor sír.

Bent voltak a szülők, kórház. Mindenki helyénvalónak tartotta.

(vidék, 1960-as évek vége)


Illetve nekem is mondta anyu meg mama, hogy szülés közben a sikító, nyivákoló nőket régen úgy fel szokta pofozni az orvos, hogy helyben elhallgattak. Tudták, még egy nyikkanás, még két pofonn visszakézből.

Akkora csend volt nála a szülészeten, mint sehol máshol.


Ezek komolyan normális dolgok? Vagy legalábbis azok voltak valamikor?


2019. máj. 23. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
ideggyógyászaton reflexológia vizsgálatnál
2019. máj. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
60-as években voltam gyerek sohasem hallottam ilyesmit ,és nem is tapasztaltam ilyet !!!!
2019. máj. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Persze, hogy volt ilyen. Az embertelen bánásmód egy időben nagyon nagy divat volt. Sajnos sokminden nagyon komolyan berögzült azt idősebb társadalomban, ezért van még mindig annyi antiszoc, agresszív öreg. És itt kiemelném az öreget, mert ez amúgy nem csak orvosokra vagy egészségügyi dolgozókra jellemző, hanem egy komplett generáció igen vastag rétegére.

[link]

[link]

2019. máj. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ááá, ezt még olvasni is durva.

Nekem 1973-ban vették ki a mandulámat 4 évesen, de nem képeltek fel, hogy bedagadjon.

Anyámat műtötték épp elégszer az 50-es, 60-as években is, soha nem hallott még ilyenről, hogy valakit is megcsapkodtak volna.

Nem, nem normális dolgok, akkor sem voltak azok. A te családod valami barbár orvosokhoz kerülhettek, mert ez abban az időben sem volt elterjedt.

2019. máj. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bár én a 80-as évek második felében születtem, de még hírből sem hallottam ilyen sztorikat. Anyukám csak annyit mesélt, mikor a nővérem született 79-ben, nem egy ágyas szülőszobában volt, és másik vajúdő nő elkezdett kiabálni, hogy "doktorbácsi ne bántson!" De őt sem verték meg, mert kiabált, hanem megnyugtatták. A mandulámat 92 tavaszán vették ki, senkit sem pofoztak fel.
2019. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ebben a kérdésben jócskán van mellé beszélés.

Akik akkor még nem éltek ,el is hiszik .

2019. máj. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ideggyógyászaton reflexkalapáccsal ütjük csak meg a beteget, enyhén, a reflexek felét meg kapásból úgy csináljuk, hogy a saját ujjunkra ütünk (ami egyébként nem fáj) és az vezeti tovább magát az ütést.

Szóval butaságokat ne terjesszünk. Ezeknek a meséknek meg én nem sok valóságtartalmát látom.

2019. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!