Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért viszket az orrom?

Miért viszket az orrom?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen az év bármely napján, egyszer csak elkezd viszketni az orrom, kívűl. Orrcimpa, ha lehet így nevezni... Ég és viszket egyszerre. Az allergiát kizárnám, mivel ismétlem évszaktól függtelenűl jön rám. Állatokat is kizárnám, mivel a napokban lett kutyám, előtte nem érintkeztem semmilyen szőrös élőlénnyel és akkor is ugyanúgy jöttek a tünetek. Ételt is, mivel laktózon kívűl másra nem vagyok érzékeny, azt meg természetesen kerülöm. Az illatok nem zavarnak, itt értem azt, hogy kb. 5 éve ugyan azt a fajta parfümöt, dezodort, sampont, tusit használom.
2019. máj. 24. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Szárad a bőröd? Nekem ez a bajom, és az orrom meg a fülem tud baromira viszketni, mert ezek szerint ott érzékeny, meg vékony a bőr. Kis zsíros krém, és elmúlik.

Remélem, neked is csak ennyi.

2019. máj. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos rettentő zsíros a bőröm, ugyhogy ez is kizárva...;(
2019. máj. 24. 22:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is. A kettő érdekes mód nem zárja ki egymást. A zsír a bőröd felületén van, a száradás a folyadékhiányt jelenti a szövetek belsejében. Akkor ne zsíros krémet használj, hanem hidratálj.

Amúgy meg azt írod, nem váltottál semmilyen kozmetikumot, de az is lehet baj egy idő után.

2019. máj. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!