Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik szaglásvizsgálat, és...

CSOMA FIS4 kérdése:

Létezik szaglásvizsgálat, és képeznek szaglászokat Budapesten? Vagy csak én nem hallottam még róla?

Figyelt kérdés

Ha látásvizsgálat és hallásvizsgálat van, akkor ilyennek is lennie kell, nem? És akkor ha van szemész, fülész mellett van olyan szakma is hogy szaglász? Budapesten képeznek ilyen szaglászokat? Meg lehet élni belőle? Valaki ismer szaglászokat?


Köszi a válaszokat

22F



2019. máj. 25. 01:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Természetesen van ilyen és meg lehet élni belőle. Nem egyetemen oktatják, de mindenhol, ahol "szagokkal" dolgoznak, szükség van ilyen emberekre.

A nasanal évtizedek óta van hivatalos szaglász, akinek az a dolga, hogy ellenőrizze a felküldött anyagokatz hogy ne legyen kellemetlen az asztronautáknak, hiszen ezzekkel zárt rendszerben vannak összezárva.

A 19 legrosszabb legrosszabb amerikai munka között szerepel a hivatásos hónaljszaglász is, mégpedig az előkelő 12. helyen.

Sok sikert!

2019. máj. 25. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Itt egy rövid összefoglaló a hónaljszaglászról: [link]
2019. máj. 25. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Orvosira járok, élettan gyakorlaton olfactometerrel vizsgáltunk szaglást. Azt nem tudom, hogy ez mennyire széleskörűen alkalmazott dolog manapság (gyanítom, hogy kb. egyáltalán nem), de feltételezem, hogy fül-orr-gégész szakorvos reszortja (lenne) ilyet csinálni. :)

Viszont létezni létezik a dolog, remélem valamilyen szinten kielégítő volt számodra a válaszom.

2019. máj. 25. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!