Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valami bombabiztos módszer...

Van valami bombabiztos módszer izzadásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 18 éves lány vagyok,és megkeseríti az életem az izzadásom. Néhány éve már tart,és nem a mennyiséggel van gondom,hanem a szaggal,mivel valami elképesztően brutálisan lehet érezni,emiatt nem is nagyon szoktam levenni a kabátomat/pulcsimat,ha társaságban vagyok,legalább az elnyomja kicsit. (Az más tészta,hogy a mennyisége is néha parasztembert megszégyenítő,mivel lazán át tudok izzadni egy farmerkabátot is.)

Eddig már mindent próbáltam,ami lehetséges, rengeteg izzadásgátlót,szinte az összes márkát, próbáltam már a legerősebb gyógyszertári izzadásgátlót is, meg mindent,amit az "öregek" ajánlottak (pl.szódabikarbóna,hintőpor,stb..) de mindegyik ugyanúgy kútba fulladt, mint az önbizalmam.

Itt a nyár,és nekem is melegem van,viszont nem szeretnék az az ember lenni,akit mindenhol elkerülnek a szaga miatt,ezért az a kérdésem lenne,hogy valaki,aki hasonló cipőben jár mint én,tudna-e ezen segíteni?


Voltam már bőrgyógyászhoz is, ő felírt egy 5000Ft-os,hiper-über-mega szuper izzadásgátló sprayt,amit a gyógyszertárban kellett kiváltanom,de a hatása olyan volt,mintha csak vizet permeteztem volna magamra.

Aztán amikor jeleztem felé,hogy sajnos ez sem működik azt mondta,hogy mást nem tud tenni, majd kinövöm. (köszb*szdmeg, majd ha meghalok elmúlik,nem? )


Természetesen teljesen igényes vagyok, nincsenek gondjaim a tisztálkodással (egyébként már próbáltam azt is,hogy tusfürdő helyett szappannal mostam a hónaljam,hogy ne szárítsa ki annyira a bőröm,de persze ezzel is csak adtam a szarnak egy pofont:D )


És ez a probléma csak hónaljon jelentkezik, a lábam,és a többi testrészem csak akkor izzad,ha szükséges,a hónaljam viszont ha kell-ha nem. Van olyan,hogy már zuhanyzás után azonnal érzem a testszagom, hiába előtte 2-3 perccel zuhanyoztam le illatos tusfürdővel.

Borzasztó nagy szégyen ez nekem,és szörnyű így élnem, esetleg valaki tudna segíteni?:(



2019. máj. 26. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonló problémám van/volt nekem is, a szappan segített. Az is csak úgy, ha egy hétig csak azzal fürödtem utána elviselhetőbb lett. Amikor nem ismertem a szappanos megoldást, akkor pedig reggel suli előtt, délután mikor hazaértem és este is fürödtem. Nyáron mégtöbbször. Te szerencsésebb vagy (valamennyire) mert neked csak a hónaljadnál van baj, én viszont mindenhol izzadok. Amikor voltam orvosnál ezzel a problémával azt tanácsolta, hogy étkezzek egészségesen, mert a helytelen táplálkozástól is lehet kellemetlen szagú az izzadtság. Nekem ez nem jött be, talán neked.
2019. máj. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Dávid86 ***** válasza:

solutio antisudorica

Patika 250 forint. Sok ember életét könnyítette meg.

2019. máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: Sajnos iskola (nyáron munka) közben nem tudom megoldani,hogy elszaladjak zuhanyozni+mint említettem nekem a fürdés sem segít,mert zuhanyzás KÖZBEN is simán érzem a testszagom.:/


Második: Már próbáltam,nekem sajnos nem segített+ még a bőrömet is borzasztóan irritálta :(

2019. jún. 1. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!