Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan betegség aminek az...

Van olyan betegség aminek az a tünete, hogy nem tud az illető idegennyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak diszlexiával stb... párosul?
2010. júl. 7. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
jah, lustaságnak, és kifogáskeresésnek hívják. Persze biztos rá lehet húzni valamit, mert ma már minden lehet betegség.. De aki tud beszélni, az meg tud tanulni nyelveket is, csak max lasabban vagy gyorsabban, mint mások.
2010. júl. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19:25 ott a pont! lustaságnak hívják maximum!
2010. júl. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Diszlexia lehet, nem megfelelő nyelvtanulási technikával párosulva, így például nem maradnak meg a szavak, ezért rendszeresen kell ismételgetni őket. A nyelvtant oszd kisebb részekre, és ha egy nyelvtani tényt nem tudsz megjegyezni, akkor példamondattal segíthetsz magadon. A készségek pedig kialakulnak, és minden menni fog egy idő után, még a beszéd is.


Legyél kitartó, ne csüggedj, és ne add fel, mert diszlexiával a nyelvtanulás nagyon le tud lassulni. Lám, én diszlexiás vagyok, és 15 évi tanulás után letettem a nyelvvizsgát németből.

2010. júl. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem volt egy diszlexiás osztálytársam, ő felmentést kapott (papírja volt róla) idegen nyelvből. érettségizni-e se kellett belőle, nemistudommár mit választott helyette.
2010. júl. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!