Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nincs tb-m de csak egy...

Ha nincs tb-m de csak egy egyszeru orvosi vizsgalatot szeretnek (tudogyulladas gyanu), hova menjek? (Budapest)

Figyelt kérdés

Mindenhol csak specializalodott maganorvost talaltam pl reumatologia vagy nogyogyasz stb.

Ha en egy egyszeru orvosi vizsgalatot szeretnek hova menjek? Vagy hogy mukodik ez?


2019. máj. 30. 18:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Termeszetesen a maganorvosokrol beszeltem, es azt keresek
2019. máj. 30. 18:37
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pulmonológust keress, ők is dolgoznak magánban, szép számmal.
2019. máj. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Mindegy, hogy magánorvoshoz mész-e vagy sem, a tajkártyád úgy is elkérik, és mivel kötelező fizetni, így te is be fogod fizetni, mert ez sosem évül el, be fogják rajtad hajtani
2019. máj. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mit jelent az egyszerű orvosi vizsgálat nálad? Van-e valamilyen panaszod?
2019. máj. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Házi orvos? tüdőgyulladás gyanujával ö is röntgenre küld
2019. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A Tb.kártyát azért kérik el,hogy belenézzenek az eddigi orvosi ellátásokba .Beleértve a gyógyszer ellátásba is.

Nem lehet,hogy X gyógyszert már felírták ,és újból felírásra kerüljön.Nem lehet kettős ellátás .

2019. máj. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A háziorvos is csak sűrgősségi ellátás keretében tud fogadni.

De ennek költségét is beküldi a NÁV hoz,és amikor bejelentett munka hely lesz,akkor behajtják rajtad.

2019. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kulfoldon dolgoztam (es adoztam) eddig, ezert nincs itthoni tb-m.

Nincs kulonosebb panaszom, csak enyhe kohoges ami mar lassan egy honapja tart es egy pici nyomas erzes a mellkasomban.

De miert kuldene be a navhoz? Nem ertem, ez mindenkinek a maga dontese hogy fizeti-e a tb-t vagy inkabb a maganorvost valasztja, nem?

A tb nem egy kotelezo dolog, csak akkor ha te az allamilag tamogatott egeszsegugyi ellatast valasztod? En boldogan fizetek a maganorvosi ellatasert, a tudoszuresert is, akkor mi kozom a tb-hez?

Valaki tudna hiteles valaszt adni?

2019. máj. 30. 21:36
 9/11 anonim ***** válasza:

A TB kötelező dolog, teljesen független attól, hogy mellette jársz-e magánorvoshoz.

De attól még (ha ne adj isten állami ellátásra mennél) pluszban nem fognak behajtani az ellátásért semmit, csak azt, amivel hónapról hónapra elmaradtál.

2019. máj. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kései Sirató ***** válasza:
Menj el magánorvoshoz, magán pulmonológushoz. Magánrendeléseken nem kérnek TB kártyát. Meg fogja hallgatni a tüdődet és fizetned kell. Röntgeneztetni is lehet maszekban, lehet, hogy ugyanannál a dokinál meg is néznek.
2019. máj. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!