Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lábgörcs, nem tudok lábra...

Lábgörcs, nem tudok lábra állni, mitől lehet?

Figyelt kérdés

A tegnapi nap folyamán rengeteget gyalogoltunk éslebiciklíztünk 20 km-ert (már évek óta nem biciklíztem), ezért mondanám, hogy izomláz, de egyáltalán nem hasonlít. Korábban (konkrétan a biciklízés közben is) volt, hogy görcsbe rándult egy-egy végtagom, fájt és nem tudtam megmozdítani (pl. Ujjak, lábujjak, alsó lábszár izom stb.), de most mind a két lábam teljesen-teljesen fáj, és tegnap este óta be van görcsölve, úgy hogy nagyon mozdítani se tudom, csak iszonyatos fájdalmak árán. Illetve korábban a hátam egy kb. tegyérnyi ki szakasza is fájt, de nem ezen a módon, talán a vese környékén.


Nem tudom eldönteni, hogy ez most voltaképpen izomláz, növésifájdalom, meghúzódott, ilyen nagy a magnézium, kálcium hiány a szervezetemben vagy más?


Ha valaki járatos a témában és ennyi informáciból tudna segíteni, nagyon hálás lennék

Vagyis a válaszokat előre is köszönöm!


Ui.: elnézést az esetleges elírásokért!



2019. jún. 1. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg túlterhelted, ezért fáj.

Nem akarlak megijeszteni, de érszűkület is okozhatja a panaszaidat.

2019. jún. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem menetrendszerű, hogy a túrázás, lábat erőltető sport utáni éjszakán, illetve következő nap olyan izomgörcseim vannak, hogy a csillagokat látom. Ezért mindig megpróbálom előre feltolni a magnéziumfogyasztásom Magnosolvval. Úgy enyhébben kap el a dolog, vagy nem is jön elő. De ha előjön, akkor még a folyékony magnézium is szokott segíteni, ilyet a dm-ben lehet kapni spray formájában, meg neten és bioboltokban is.
2019. jún. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. jún. 1. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!