Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hasi műtét után normális,...

Hasi műtét után normális, hogy ha befesztítem a hasam a heg mentén besüpped a hasam?

Figyelt kérdés

4 hónapja volt egy vakbélműtétem és fel is kellett vágni. Függőleges, 6cm vágás át a köldökön. Nagyon nehezen gyógyult és sokáig fisztulám is volt, ami állandóan szivárgott.

Mostanra begyógyult de kemény göbök vannak a heg mentén, amik felgyűrődnek ha lehajolok. Amikor feküdtem az ágyban és vizsgáltam a köldököm, befeszítettem a hasam és amíg máshol megfeszültek az izmok, a hegnél szabályosan be tudtam nyomni. Kisebb sokkot kaptam, úgy megijesztett. Azt érzem, hogy a műtét óta nagyon elgyengültem, mert vigyâztam nehogy sérvet kapjak.

Előfordulhat, hogy ha elkezdenék tornázni és újra megerősödne a hasizmom, ez a tünet megszűnne és mikor ajánlatos újra edzeni, valamint normálisak-e azok a tünetek amiket leírtam, mert 11-szer voltam a műtét óta a dokimnál, mert mindig jelentkeztek tünetek(csípő érzés, fájdalmak, gomba telepet találtak a kiműtött féregnyúlványon) de állandóan azt hajtogatják, hogy normális.

Félek, mert sokat szenvedtem a műtét óta és érzem hogy valami nincs rendben.

Ultrahang kimutatta hogy sérvem nincs, most készülök a synlab-ba székletvizsgálatra, hátha ott választ kapok a gombákra.(műtét óta úgy 10kg-ot fogytam.



2019. jún. 16. 15:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Amíg a bőr nem puhul meg eléggé illetve vissza nem kerül a normál helyzetébe, teljesen normális

Térdműtétnél is kellett majdnem egy év, hogy betudjam hajlítani a térdem teljesen, mert addig a varrat hege nagyon tapadt és nem engedte. Ma már teljesen jó☺️

2019. jún. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!