Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha maximum másfél napot (de...

Ha maximum másfél napot (de inkább csak 30 órát) bír ki a hajam mosás nélkül, akkor gebaszra kellene gyanakodnom, vagy lehet szimplán alkati kérdés?

Figyelt kérdés
És amennyiben nem normális, hová forduljak vele?
2019. jún. 16. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Én a hőségre gyanakodnék a helyedben elsősorban.
2019. jún. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Igen, lehet, hogy most a melegtől könnyebben zsírosodik. Viszont attól is lehet, hogy túl gyakran mosod. Eddig én is 2 naponta mostam és már a második nap reggelén zsírosnak éreztem. Aztán megműtöttek és 4 napig nem tudtam megmosni, utána valahogy ráálltam a 3-4 napos hajmosásra és később lett zsíros. Persze, ebben a melegben akkor mosd meg, amikor érzed, hogy már izzadt vagy, de egyébként nem kell túl gyakran mosni.
2019. jún. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem most kezdődött, már vagy 12 éves korom óta ez van (21 vagyok), függetlenül az időjárástól.
2019. jún. 16. 17:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Kevesebb, vagyis hígított samponnal mosd, és miután alaposan kiöblítetted a hajadból a sampont, még öblítsd át ecetes vízzel is (egy flakon vízhez 1-2 ujjnyi 10%-os ecet).
2019. jún. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként mostanában álltam csak rá arra, hogy huzamosabb itthon tartózkodás esetén is kétnaponta mosom, egyszerűen azért, mert képtelen vagyok elviselni. Előtte 4-5 naponta próbáltam, de a harmadik napon már konkrétan szaga volt.
2019. jún. 16. 17:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Vágd rövidebbre, hogy ne lógjon a nyakadba.
2019. jún. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, ha akár naponta sima víz éri, hanem az, ha túl sok sampont, hajkondicionálót, meg ilyeneket kensz rá pár naponta.
2019. jún. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Samponváltás nem történt? Egyre gyakoribb a szilikonmentes sampon, idő kell a hajnak (hónapok), míg hozzászokik a szilikonos után. Ez mindössze annyi, hogy gyakrabban igényli a haj a mosást, hamarabb zsírosodik. Évek óta szilikonmenteset használok, néha elölről kell kezdenem a szilikonnal való "barátkozást", akár egyszeri hajlakkozás/hővédőzés után is, ugyan úgy pár hónapig.

Tizenévesen elhagytam a balzsamot, az én hajam csak megszokásból kapta, azután észrevehetően tovább bírta.

Régen maximum kétnaponta mostam én is, mostanság kb. heti egy-kettő (ebben a fullasztó melegben néha 3.)

Sok tényezőtől függhet, de remélem tudtam segíteni.

2019. jún. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ellenőriztem, elvileg nem tartalmaz szilikont, amit használok, illetve lakkal, balzsammal és társaival sem érintkezek nagyon régóta. Viszont a kevesebb/hígított samponos-ecetes vizes módszert kipróbálhatom, köszi.

A töve (fejtetőn is) zsírosodik elsőként, szóval nem vagyok biztos abban, hogy a rövidre vágás megoldaná a dolgot. Bár ha igen, azt az egyet akkor sem vállalnám. :D

2019. jún. 16. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!