Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » S. O. s. ez lehet a fogamzásgá...

S. O. s. ez lehet a fogamzásgátló mellékhatása?

Figyelt kérdés

Június 6.án eseményutanj tablettát vettem be, június 14.én megjött akkor kezdtem el szedni a fogamzásgátlót.

Kb tegnaptól, de inkább mégis mai naptól mondanám hogy nagyon fáj a lában. Feszít görcsöl, szúr.

Azt érzem mindjárt szétpukkan.

Voltam háziorvosnál de nem vizsgált meg, a nőgyógyászok azt mondta hagyjam abba a gyógyszert egy hónapig.

Most mit tegyek??hozzáteszem rendszeresen dohányzok de csökkentettem.

Szombaton 8, vasárnap 7 ma 4 szál és folyamatosan elakartam hagyni de tudom hogy a dohányzás gyógyszer kombó nagyon rossz választás akkor hanyagolom teljes mértékben a cigit. Viszont nem tudom mi legyen a gyógyszerrel??

Cerazette fogamzásgátlót írt fel az orvos.


2019. jún. 17. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet mélyvénás trombózis, irány a sürgősségi.
2019. jún. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Carezette csak gesztagént tartalmaz, nem növeli a trombóziskockázatot. Persze ettől még csak úgy simán is előfordulhat trombózis:D Ha mind a két lábad egyformán fáj, akkor nem túl esélyes. Ha meg csak az egyik, akkor menj be a sürgősségire.
2019. jún. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

de növeli, itt a cikk:


"increased risk was demonstrated with Desogestrel and Gestodene"

[link]

2019. jún. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez KOMBINÁLT készítményt vonatkozik. Önmagában a gesztagének nem fokozzák a hajlamot, csak ösztrogén el együtt adva van ilyen hatás. A különböző gesztagént tartalmazó kombinált tabiknak pedig azért eltérő a trombózisfokozó hatása, mert igazából különböző mértékben CSÖKKENTIK az ösztrogének ilyen irányú hatását.
2019. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Készítményre*

Ösztrogénnel*

2019. jún. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!