Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség az alábbi...

Mi a különbség az alábbi vizsgálatok között? (Synlab)

Figyelt kérdés

Elolvastam a vizsgálatok leírását, de nem írják, hogy a párok közül a drágább pontosan miért tud többet, mennyivel pontosabb stb?

CRP (1000 ft) - ultraszenzitív CRP (1700 ft)

Hepatitis C vírus antitest (IgG) (4000 ft) - Hepatitis C vírus antitest (IgG) megerősítés immunoblot módszerrel (10000 ft)

Treponema pallidum (Lues) specifikus antitestek és RPR (4000 ft) - Treponema pallidum (Lues) antitestek megerősítése immunoblot módszerrel (10000 ft)



2019. jún. 18. 12:14
 1/4 A kérdező kommentje:

Annyi, hogy pontosabb és ha a pénz nem akadály, érdemes csak a drágábbat kérni az olcsóbb helyett?

Nem írtam, de légyszi olyan kommenteljen, aki kompetens a témában.

2019. jún. 18. 12:19
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha emelkedett bármelyik is, vagy emelkedett, de nem egyértelmű, vagy ellentmondásos az eredmény a klinikai tünetekhez mérten, utána szokták a pontosabb módszert kérni.
2019. jún. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! De pl ennyi erővel HCV-nél érdemes egyből csak az immunoblotot kérni, ha amúgy is magánban csináltatja az ember, nem? Gondolom, a szentivitás és/vagy a specificitásban van különbség.
2019. jún. 18. 12:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát én ezzel úgy vagyok, hogy magánban eleve nem csináltatnék labort, mert minek? Nem lesz, aki kielemezze nekem, vagyis jelen esetben én még csak csak konyítok hozzá, de azért a kezelőorvosom biztosan jobban, akinek az a szakterülete. Egy szemész is elismeri, hogy nem ért a gyomortükrözéshez pl.

De ha valamilyen oknál fogva mégis magán úton végezném, akkor először az alapvizsgálatot kérném. A drágábbra többet is kell várni, hosszabb eljárás. Valóban a szenzitivitás specificitasban van különbség, nyílván a drágább jobb. De mellkasi folyadékgyülem gyanúja esetén se rögtön CT-t kérsz, hanem rtg-t, hogy beigazolódjon a gyanú. Valahogy így, remélem érthető voltam. De persze ez a te döntésed.

2019. jún. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!